“Light Me Up” – OS.SO, Abel Label i Richard Grimm w piosence wybranej do popularnego węgierskiego serialu “Side Effect”.

“Light Me Up” - OS.SO, Abel Label i Richard Grimm w piosence wybranej do popularnego węgierskiego serialu “Side Effect”.

Utwór jest koprodukcją polsko-węgiersko-słowacką i powstał podczas campu songwriterskiego w Budapeszcie w czerwcu 2022 roku.

Wydarzenie zorganizował Artisjus (odpowiednik polskiego ZAiKS-u). Na zamówienie telewizji RTL+ na campie powstało kilka piosenek, z których producenci wybrali tylko jedną propozycję,  kompozytorskiego trio: OS.SO, Abel Label, Richard Grimm. Utwór pojawi się w całości w finałowej scenie jednego z odcinków nowej serii thrillera medycznego, bijącego na Węgrzech rekordy popularności.

Muzyka, tekst i nagrania wszystkich instrumentów powstały w jeden dzień, a nad postprodukcją utworu muzycy pracowali on-line. “Light Me Up” to połączenie różnych muzycznych światów: Richard studiuje klasyczną kompozycję i fascynuje się muzyką eksperymentalną, Abel to sesyjny perkusista, multiinstrumentalista i producent a OS.SO wykonuje muzykę z pogranicza dream popu i indie, i to właśnie jej głos słychać w nagraniu. 

“Light Me Up” to historia wielkich nadziei i frustracji, jaka pojawia się w obliczu niespełnienia – mówi OS.SO – opowieść o chwilach, w których trudno znaleźć w sobie siłę na kolejny krok. Bohaterka “Side Effect” mierzy się z najtrudniejszymi wydarzeniami w swoim życiu i komponując nasz utwór, staraliśmy się poczuć jej emocje, usłyszeć wołanie o pomoc. 

Podziel się swoją opinią ;)