Live Sesja Rafa Skowrońskiego w ramach akcji #WawelJestWasz

Pora na kolejny efekt współpracy wytwórni Kayax z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Po otwierającym cykl Live Sesji występie Agaty Gołemberskiej, czas na artystę, którego śmiało można określić nadzieją rodzimego soulu i R&B. Mowa o Rafie Skowrońskim, który zaprezentował dwa ze swoich autorskich utworów w najstarszym i najważniejszym architektonicznie obiekcie Muzeum na Wawelu, czyli Rotundzie św. Feliksa i Adaukta z X/XI wieku.

Wytwórnia Kayax znana jest z tego, że chętnie angażuje się w oryginalne i nieszablonowe projekty muzyczne. Kolejnym potwierdzeniem tej tezy jest współpraca z Zamkiem Królewskim na Wawelu, w ramach której powstały wyjątkowe wideo live sesje prezentujące twórczość młodych, utalentowanych artystów. Występy zostały zarejestrowane w zachwycającym anturażu wawelskiego Muzeum i są dobitnym przykładem na to, że z połączenia sztuki dawnej oraz współczesnej może wyjść coś ponadprzeciętnego.

Po opublikowaniu pierwszej Live Sesji z udziałem Agaty Gołemberskiej, tym razem otrzymujemy wideo pokazujące występ Rafa Skowrońskiego – utalentowanego wokalisty i producenta, który w swojej twórczości stawia przede wszystkim na brzmienia soul i R&B. Słuchacze mogą już artystę z wydanej jesienią 2021 roku EP-ki, która ukazała się pod szyldem kayaxowego projektu My Name Is New. Dwa z utworów ze wspomnianego materiału Raf zaprezentował w Rotundzie św. Feliksa i Adaukta z X/XI wieku, czyli najstarszej części wawelskiego Muzeum. Jest to kolejna odsłona inicjatywy #WawelJestWasz, w ramach której przestrzenie Muzeum na Wawelu prezentowane są w nowym, jeszcze dotąd nie eksponowanym kontekście.

Zapis wideo z występu Rafa Skowrońskiego kontynuuje co-środowy cykl publikacji na kanale KayaxTV, gdzie łącznie pojawi się pięć live sesji, a ich zwieńczeniem będzie wyjątkowy teledysk, którego akcja rozgrywa się w przestrzeniach Zamku Królewskiego na Wawelu.


Czym jeszcze zaskoczy nas inicjatywa #WawelJestWasz?
Warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, multimedialne odsłony kolekcji, interaktywne działania twórcze, zaskakujące publikacje, interwencje artystyczne w przestrzeni muzealnej i jeszcze więcej muzyki! Tym wszystkim Muzeum na Wawelu planuje zaskoczyć w kolejnej odsłonie projektu #WawelJestWasz. Działania te wpisują się w aktualną misję muzeum, które chce być miejscem otwartym i dostępnym dla każdego, kto chce odkryć je na nowo.

Raf Skowroński
Raf Skowroński to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Jest absolwentem Londyńskiej uczelni Middlesex University, na której ukończył kierunek Popular Music. Po czterech latach wrócił ze swoim solowym projektem, który jest mieszanką doświadczeń i inspiracji przełożonych na końcowe brzmienie materiału. Pierwsze solowe wydawnictwo, które ukazało się w 2021 roku pod szyldem projektu My Name Is New, to zabawa gatunkami R&B, soul oraz szeroko rozumianą muzyką elektroniczną. Raf muzycznych inspiracji szukał w takich artystach jak: SZA, Björk, ELIZA, Frank Ocean. Jako wokalista zespołu JÓGA na swoim koncie ma liczne występy m.in. Open’er, Krakow Live Festival, OFF Festival.

Podziel się swoją opinią ;)