Madrugada – zetknięcie dwóch światów na jednej płycie

Madrugada czyli niepowtarzalna muzyczna fuzja polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem. Jest to bez wątpienia pierwszy tego typu projekt muzyczny w Polsce. Zespół został nagrodzony podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe zdobywając wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta za zjawiskową prezentację i trafną fuzję kulturową w 2017 roku.

Poprzez debiutancki album pt.„Sombra” (hiszp. cień), artyści pokazują piękno polskiej muzyki ludowej i niezwykłą energię płynącą z flamenco. Projekt ten buduje mosty między pozornie tylko odległymi światami i estetykami oraz zwraca uwagę uwagę na to, że warto sięgać do własnych korzeni i czerpać z nich inspiracje jak również łączyć muzykę tradycyjną z nowymi trendami i stylistykami. Madrugada oznaczająca świt podkreśla że dualizm jest motywem przewodnim płyty, ponieważ w projekcie łączą się dwa muzyczne światy i zawsze jest trochę światła i trochę cienia. Jest to zupełnie nowe, niebanalne połączenie które tworzy projekt unikatowym, posiadającym własne charakterystyczne brzmienie oraz przekaz.

Premiera albumu „Sombra” odbędzie się 18 maja w Warszawie, w  Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 o godz.20:00. 

Posłuchaj pierwszego singla z płyty „Sombra”: 


Posłuchaj w serwisach cyfrowych: http://smarturl.it/MadrugadaZaswiec

Wesprzyj zbiórkę pieniędzy na debiutancką płytę. https://wspieram.to/madrugadaplyta

http://madrugada.net.pl/

http://www.facebook.com/MadrugadaFlamenco/