Maria Dębska śpiewa piosenki Kaliny Jędrusik

Bo we mnie jest seksto premierowy album Marii Dębskiej – odtwórczyni głównej roli w filmie o tym samym tytule, wcielającej się w postać Kaliny Jędrusik. Premiera filmu zaplanowana jest na 12 listopada 2021 roku.

Kalina Jędrusik – ikona, zjawiskowa aktorka i piosenkarka, wnosiła koloryt do bezbarwnej rzeczywistości PRL-u. Kusiła wdziękiem, seksapilem, elektryzowała panów i oburzała panie. Pierwsza seksbomba PRL i polska Marylin Monroe. – jak głosi opis filmu. Taki też jest ten album.

Bo we mnie jest seks”, czyli 11 największych przebojów ikony polskiej popkultury, w wykonaniu Marii Dębskiej, zaskakuje świeżością. Sama artystka w brawurowy sposób oddaje klimat, atmosferę i jedyny w swoim rodzaju sposób interpretacji utworów, tak charakterystyczny dla Kaliny Jędrusik. Nie bez kozery to dla niej pisali Starsi Panowie Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora. I to w większości ich kompozycje zdobią album. Utwory przeplatane są najlepszymi fragmentami z filmu, wybranymi przez reżyserkę.

Bonusowym – ostatnim utworem na płycie jest „Nie będzie romansu”. Maria Dębska wykonuje go w duecie z Krzysztofem Zalewskim, który w filmie zagrał rolę Lucka.

Maria Dębska za rolę Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks” otrzymała Złote Lwy na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nie potrzeba większej rekomendacji!

Album będą promowały koncerty w największych miastach w Polsce. Marię Dębską z zespołem, będzie można usłyszeć między innymi w: Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Sprzedaż biletów rozpocznie się 11 października.

Płytę można już zamówić w preorderze na stronie KulturalnySklep.pl Premiera już 29 października.

Podziel się swoją opinią ;)