Marika wydaje pierwszy na świecie “żywy” album

Kolekcjonerska edycja nowej płyty Mariki “Cykl” to pierwsza płyta na świecie, która żyje!

Na “Cykl” składa się kilkanaście utworów, które powstały podczas urlopu macierzyńskiego, na który Marika udała się 5 lata temu. Utwory na płycie są w dużej mierze próbą redefinicji dojrzałej kobiecości. Jak mówi sama artystka: “Na własne życzenie zeszłam ze sceny w szczytowym momencie kariery, by zostać mamą. Codziennie obserwowałam zmiany, które we mnie zachodziły. Zaczęłam dostrzegać cykliczność życia i stałam się bardziej świadoma mojej kobiecej natury.  Poczułam na własnej skórze, że życie to cykl i po prostu jesteśmy sprzężone z naturą. Każda z nas podąża za jej cyklami. To niekończący się taniec życia, a my kobiety, po prostu tak działamy. Właśnie dlatego mój pierwszy od lat album nazwałam “Cykl”. Chciałabym, aby dzięki tej płycie moje fanki i fani też doświadczyli cykliczności natury.”

Dlatego kolekcjonerska edycja “Cyklu” to specjalne wydanie płyty, dzięki któremu fani artystki samodzielnie mogą doświadczyć wspomnianej przez Marikę cykliczności natury.

Wyjątkowe pudełko płyty z transparentnego i przepuszczającego światło materiału, zostało wydrukowane techniką druku 3D. Opakowanie wypełnione substratem organicznym i grzybnią może stać się inkubatorem dla żywego organizmu: pleutorus djamor (boczniak różowy). Każdy, kto nabędzie specjalne wydanie płyty może samodzielnie rozpocząć cykl. Wystarczy dolać do opakowania wody i tym samym zainicjować cykl rozwojowy boczniaka. Już po kilku dniach z albumu wyrośnie zjawiskowo piękny organizm. Boczniak różowy jest jadalny i oprócz doskonałego smaku, posiada także wiele prozdrowotnych właściwości. Można go zebrać, a następnie podlać opakowanie ponownie, by rozpocząć cykl od nowa. Cykl można powtórzyć wielokrotnie.

Kolekcjonerska edycja “Cyklu” nie jest płytą live, ale śmiało można ją określić jako płytę, która jest prawdziwie alive. 

THE ALIVE RECORD czyli pierwsza płyta na świecie, która żyje!

Za koncepcją i realizację odpowiada NIENAUTNOWAK (Krzysztof Nienałtowski, Paweł Jan Nowak nienautnowak.com), projekt opakowania wykonała Grupa Projektor, model 3d zaprojektował Marcin Kruczewski, a prototypował Adam Yousfi (kaydesign.pl).

Premiera albumu 13.04.2023 r.

KIM JEST MARIKA?
Marika to pierwsza wokalistka w Polsce wykonującą styl reggae-dancehall, która przebiła się do mainstreamu, wydając singiel pt. „Moje serce”. Utwór stał się hitem, a o Marice zaczęto mówić „Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu”. Jak dotąd Marika wydała 5 długogrających albumów, które zostały docenione przez branżę muzyczną. Otrzymywała nominację do Fryderyków w kategoriach: „Nowa Twarz Fonografii”, „Album Roku Hip-hop / R’N’B”, „Hip-hop /R’N’B / Reggae” i „Wokalistka Roku”. Była też nominowana do Superjedynki w kategorii: „Debiut Roku” i „Płyta Pop”.

Szerszej publiczności Marika dała się także poznać jako prowadząca trzy edycje znanego programu The Voice of Poland oraz jako charyzmatyczna postać estradowa (z charakterystycznymi, imponującymi warkoczykami). Artystka występowała na największych festiwalach w kraju i za granicą, m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Open’er, Colours of Ostrava, Expo w Szanghaju i Mediolanie czy na serii koncertów w legendarnym Congress Theater w Chicago. 

Marika jest także autorką książki „Antydepresanty” czyli zbioru ilustrowanych opowiadań i tekstów piosenek oraz współautorką książki dla dzieci “Pożegnanie z Wesołą”. Jej tekst “Idziemy w noc” znalazł się w podręczniku języka polskiego do szkół podstawowych. 

Podziel się swoją opinią ;)