Mata ponownie z rekordem na platformie Spotify

Mata, który nie tak dawno pobił polski rekord najczęściej słuchanej piosenki w ciągu doby swoim utworem “Patoreakcja”, ponownie znalazł się na pierwszej pozycji. Jego najnowszy singiel “Kiss cam (podryw roku)”  został odtworzony aż 701,519 razy, bijąc tym samym rekord ustanowiony wcześniej przez artystę.

Michał Matczak, czyli Mata, pobił po raz pierwszy rekord odtworzeń wiosną tego roku. Wydany 30 marca br. singiel “Patoreakcja” pobił dotychczasowy rekord dziennych odtworzeń na platformie wynikiem 643,846 odsłuchań.
Dzisiaj najnowszy singiel Maty pobił jego własny rekord. W ciągu pierwszej pełnej doby w streamingu “Kiss cam (podryw roku)” osiągnął 701, 519 dziennych odtworzeń na platformie, ugruntowując tym samym pozycję Maty jako rekordzisty.
Ten jak i ostatnie rekordy pokazują siłę młodych artystów w Polsce oraz jak chętnie Polacy słuchają dźwięków rapu znad Wisły. Wcześniejszy rekord odtworzeń należał do dotychczasowego lidera Taco Hemingwaya i jego “Polskie Tango” z dziennym rekordem 578,301 odtworzeń na platformie Spotify w Polsce w lipcu ubiegłego roku. Natomiast ostatni album Quebonafide „Romantic Psycho”, który miał swoją premierę w kwietniu 2020 roku, w ciągu zaledwie jednego dnia osiągnął 4,3 miliona odtworzeń, bijąc rekord ustanowiony przez Taco Hemingwaya z albumem „Pocztówka z WWA, Lato ’19”.

Podziel się swoją opinią ;)