Matt Dusk, Kuba Badach w duecie, Aleksandra Kwaśniewska tekstowo we wspólnej piosence

Po wspaniale przyjętym przez słuchaczy polsko – angielskim duecie „May Way / Szczęście jest we mnie” ze Zbigniewem Wodeckim, Matt prezentuje kolejną, dwujęzyczną niespodziankę. Dziś premiera piosenki duetu doskonałego!

Learnin’ the Blues / Już wiesz co to blues, to najnowszy singiel zapowiadający album Matta Duska. Płyta będzie zawierała największe hity Franka Sinatry. Tym razem Matt do współpracy zaprosił Kubę Badacha, natomiast polski tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska, prywatnie żona polskiego wokalisty.

W rezultacie mamy opowieść o dwóch mężczyznach, którzy ruszają w miasto. Panowie po utracie miłości, świadczą sobie wsparcie i przyjacielskie, męskie ramie. „Jazz ma wieloletnią tradycję w zakresie interpretacji i współpracy. Dorastałem w nocnych klubach, w których nigdy nie wiedzieliśmy, kto był na sali i nie wiedziałeś, kto zaraz wyjdzie na scenę i zaśpiewa.  Kuba i ja chcieliśmy znaleźć piosenkę, którą dwóch gości mogłoby zaśpiewać o bluesie, doradzając sobie wzajemnie, żeby iść dalej.  Współpraca z Kubą była bezproblemowa i przyjemna, a praca na planie klipu wypełniona była rozmową, śmiechem i whisky.”

Matt Dusk 

9 października ukaże się kolejny album Matta Duska zatytułowany „Sinatra With Matt Dusk” to płyta, która zabierze nas w podróż do czasów, w których u szczytu popularności był jego idol Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60-tych, gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy – „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin”, czy „Fly Me To The Moon”. 

Matt Dusk to dobrze znany w Polsce kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych („Good News”, „JetSetJazz”) i platynowych albumów („Just The Two of Us”, „My Funny Valentine”, „Old School Yule”).


fot. materiały prasowe

Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. Doświadczony wokalista, fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru. Podczas wspólnego wieczoru wprowadza doskonałą atmosferę, którą dostarcza dużej dawki dobrej muzyki. Sympatyczny, przystojny i czarujący. W idealnie skrojonym garniturze, z łatwością wzbudza sympatię publiczności i mediów. W Polsce Matt Dusk ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami między innymi z Margarett (wspólny album „Two Of Us”), Sanah, Agą Zayran.

Podziel się swoją opinią ;)