Matylda/Łukasiewicz wracają  z nieskrępowanym, pikantnym utworem

Czy w pruderyjnym kraju jest przestrzeń na nieskrępowane rozmowy o najbardziej prywatnych sferach życia?

Dawniej muzyka poruszała się swobodnie po obcych czy własnych sypialniach. Generalizując, można się pokusić o stwierdzenie, że z pikantnymi i bezpośrednimi tekstami mamy dziś do czynienia raczej w hip-hopowych kawałkach.

“Jest coś w tym, że nieskrępowane rozmowy o seksualności idą w parze z ekspozycją na słońce. Gdy odległa część świata skąpana w witaminie D nie rumieni się na myśl o tym, co robimy w domu po godzinach, my otrzepujemy śniegowce, gasimy światło i przykrywamy się szczelnie kołdrą, zawstydzeni własnymi potrzebami. Wszystko w myśl powiedzenia: What happens in sypialnia stays in sypialnia. Zapalamy więc wam odrobinę kinky-słońca w te mroźne wieczory. Smacznego”. – Matylda Damięcka

Radek Łukasiewicz w sposób niedosłowny, subtelnie, zawarł tę myśl w tekście:

“To pierwsza piosenka, jaką napisałem dla naszego zespołu, długo, zanim nazwaliśmy się Matylda/Łukasiewicz. Był ciemny styczeń, najzimniejszy od lat, a ja marzyłem, żeby się ogrzać, zaznać błogości, wypić drinka z palemką na zacienionym tarasie w lipcowe popołudnie. To nie było możliwe, więc moja wyobraźnia zaproponowała zupełnie inny, mocno rozgrzewający scenariusz.” – Radek Łukasiewicz

Matylda/Łukasiewicz są jednym z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie. W styczniu minął rok od pierwszej głośnej premiery, czyli utworu “Matka”, który na stałe zagościł na najważniejszych playlistach. Od tamtej pory ukazały się jeszcze cztery inne utwory “Zamknąć” o relacjach, w których możemy trwać lub się udusić, “Mężczyźni”, “Nudny Rok” oraz “Czuły Barbarzyńca”, wszystkie łączy jeden mianownik, mocny tekst i niebanalne linie melodyczne. Sukces zespołu zaowocował bogatą trasą koncertową, która grana przedpremierowo zyskała nazwę “preorder tour” i objęła prawie 30 koncertów, w tym kilka ważnych letnich festiwali jak Męskie granie czy Olsztyn Green Festival.

Data premiery albumu nadal jest utrzymywana w tajemnicy, jednocześnie zespół subtelnie informuje nas, że będzie to najprawdopodobniej kwiecień. Tymczasem i do tego czasu, można już zamawiać album w preorderze.

Najbliższe koncerty:
9.02 Łowicki Ośrodek Kultury
10.02 Gdański Teatr Szekspirowski
9.03 Kraków – Nowohuckie Centrum Kultury
17.03 Poznań – Kino Teatr Apollo
20.04 Mińsk Mazowiecki – MDK
21.04 Katowice – Kinoteatr Rialto
26.04 Wrocław – Radio Wrocław
27.04 Zgierz – Stary Młyn

Podziel się swoją opinią ;)