Miasto Słońce debiutują płytą „Pod Wodą”

Niezwykle zdolni, przy tym bardzo młodzi muzycy tworzący kolektyw Miasto Słońce właśnie wydali swój pierwszy album pt. „Pod Wodą”.

To bardzo intrygujący zbiór utworów, nie dający się zakwalifikować i zaszufladkować konkretną ramę. Inspiracji do stworzenia utworów, które znajdują się na „Pod Wodą” było kilka.

Jak mówią członkowie zespołu „Miasto Słońce”: Uważamy się za niezwykle wrażliwe i emocjonalne osoby. Wszelkie bodźce zewnętrzne, nawet tak przyziemne, jak pora roku i pogoda, silnie oddziałują na nasz nastrój. Łatwo się zachwycamy, szybko popadamy w melancholię, przez nasze głowy przebiegają miliony myśli. W chwilach, gdy zaczynają brać nad nami górę, przelewamy je na papier. Właśnie w taki sposób powstał każdy tekst – jako wyraz obecnych uczuć: bólu, smutku, tęsknoty, ale też złości czy nadziei. Dzięki temu utwory są szczere, słuchające nas osoby lepiej utożsamią się z naszymi emocjami i będziemy mogli przeżywać je wspólnie. Silną inspiracją były elementy fantastyki i mistycyzmu. Harmonie, efekty – cała kompozycja ma powodować gęsią skórkę na ciele i przenieść słuchacza do mrocznego świata pełnego tajemnic, może nawet magii.

Jak to często bywa w procesie twórczym, nie zawsze jest tak jak być powinno… Podczas nagrywania bawiliśmy się jak dzieci i chyba właśnie zabawie zawdzięczamy to, że nie poddaliśmy, bo pojawiały się również liczne przeciwności. Była złość, bezsilność, wyczerpanie, awarie sprzętu. Kilkukrotnie chcieliśmy porzucić pracę nad albumem, na szczęście nie zrobiliśmy tego, co jeszcze bardziej nas satysfakcjonuje –wspominają muzycy.

Wydanie „Pod Wodą” traktują jako kolejny etap w karierze i też pretekst do dzielenia się swoją twórczością podczas występów na żywo.

Jak mówią: Chcemy powiększać grono naszych słuchaczy, a z nadejściem wakacji planujemy występować na żywo –pytania o koncerty padają coraz częściej, a my zwlekaliśmy z tym już wystarczająco długo.

Album jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych, a promuje go utwór „Bez kłótni”, który już za chwilę będziecie mogli usłyszeć w stacjach radiowych. Utwór mówi o poczuciu odosobnienia, mimo wielkiego tłumu, który nas otacza. Światła i neony zamiast oświetlać nam drogę, jedynie oślepiają, jakby wskazywały samotnego aktora na scenie.

Podziel się swoją opinią ;)