Mrozu i jego duet z Wrocławiem w tle

Wrocław i Mrozu, czyli urodzony w stolicy Dolnego Śląska popularny polski wokalista, kompozytor i producent – to trzeci duet ogólnopolskiego projektu „Miasto Muzyka” realizowanego przez Empik Music. W ramach akcji powstał specjalny utwór inspirowany Wrocławiem. Podobne muzyczne produkcje zrealizowała już Beata Kozidrak w Lublinie i raper Kizo w Gdańsku.

Premiera piosenki Mroza “Bez snu” odbyła się w czwartek, 3 grudnia o godz. 14. Nowy utwór będzie dostępny do odsłuchu wyłącznie w aplikacji Empik Music. Za warstwę muzyczną przedsięwzięcia odpowiada znany producent Piotr Krygier aka ‘Duit’, a klimat tej realizacji ma być mocno osadzony we Wrocławiu. Jak przekonują muzycy każde miasto ma swoją wyjątkową atmosferę, koloryt, tożsamość, a wszystko to rezonuje na twórców. Zwłaszcza, że właśnie w miejscu dzieciństwa i młodości kształtują się pierwsze artystyczne fascynacje.

Patronką mojego wrocławskiego liceum była Agnieszka Osiecka, a ja trafiłem na świetną, teatralną klasę, w której naprawdę uwielbialiśmy bawić się śpiewaniem – z jednej strony inspirowani muzyką miejską a z drugiej piosenką aktorską. Miałem grupę przyjaciół, z którymi komponowaliśmy i nagrywaliśmy kawałki, wtedy też w zasadzie zacząłem występować. A mój rodzinny dom był pełen winyli. Strasznie się cieszę z udziału w projekcie „Miasto Muzyka” , bo Wrocław mnie formował i to cały czas we mnie gra – MROZU.

Efekty twórczej kolaboracji artysty z Wrocławiem będzie można zobaczyć i usłyszeć w aplikacji streamingowej Empiku: Empik Music. Aplikacja ta umożliwia słuchanie muzyki i korzystanie z katalogów z milionami utworów, a jej użytkownicy mają też dostęp do podcastów, playlist czy unikalnych materiałów takich, jak te tworzone w ramach projektu “Miasto Muzyka”. Jego celem jest podkreślenie roli lokalnych społeczności, wspólnoty miejsc, własnych korzeni.

Takim właśnie, jak przekonują realizatorzy, jest projekt „Miasto Muzyka”. Jego wrocławska, odsłona, po lubelskiej i gdańskiej wieńczy to przedsięwzięcie, ale utwory pozostają dostępne w platformie Empik Music i oczywiście – repertuarach artystów.

Nowi użytkownicy aplikacji Empik Music mogą skorzystać z kodu MIASTOMUZYKA, który uprawnia do korzystania z aplikacji przez 3 miesiące za darmo. Kod rabatowy jest ważny do 16.12.2020 r. Można go zrealizować na stronie: empik.com/music/kod.

Fot. Dagmara Szewczuk

Podziel się swoją opinią ;)