Muzykoholicznie intensywny rok Patricka The Pana

„Trochę Mniej” alternatywna to opowieść z tanecznym zadziorkiem o zwykłym człowieku przesyconym ilością informacji napływających z mediów.

Jest to swego rodzaju odpowiedź na wydarzenia, które miały miejsce w 2020 roku, podczas którego miało miejsce wiele negatywnych zdarzeń w Polsce i na świecie.

W 15 stycznia 2021 roku ukazał się pierwszy singiel zatytułowany „Trochę Mniej„, promujący czwarty już album artysty. Wydawnictwo zaplanowane jest na lato 2021 roku.

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa. O ludziach takich, jak on amerykanie z podziwem mówią: self-made man.

Jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego trzy dotychczas wydane z wytwórnią Kayah albumy zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność. Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open’er, OFF Festiwal czy Męskie Granie.

Choć artysta w jednej swoich piosenek śpiewa „od techno wolę ciszę i jazz”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery.

Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR.

Fot. główne I. Olczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.