Najchętniej kupowane płyty i winyle w 2019 roku wg MediaMarkt

Mimo wzrostu popularności platform streemingowych, Polacy nadal chętnie kupują muzykę na płytach CD i winylowych. Przygotowane przez MediaMarkt zestawienie Top 10 najpopularniejszych płyt w 2019 roku otwierają polscy wykonawcy. Ogółem znalazło się tu aż pięć krajowych produkcji.

Płyty kompaktowe nadal cieszą się dużą popularnością. Wielu miłośników muzyki z niecierpliwością czeka na kolejne albumy ulubionych artystów, aby włączyć je do swojej płytoteki. Duży wybór zarówno nowości jak i klasyki można znaleźć w sklepach sieci MediaMarkt, która przygotowała zestawienie 10 najpopularniejszych płyt oraz 10 najchętniej kupowanych winyli w 2019 roku.

Muzyczny top 10 płyt CD najchętniej kupowanych w sieci sklepów MediaMarkt w 2019 roku należy przede wszystkim do rynkowych nowości. Wyjątki są trzy: nieśmiertelni Pink Floydzi („The Wall”), składanka „Męskie Granie 2018” i „Platinum Collection” legendarnego brytyjskiego zespołu Queen.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na szczycie listy znalazł się Dawid Podsiadło i jego „Małomiasteczkowy”. To mocne potwierdzenie dominacji artysty, a od niedawna także producenta, na rodzimym rynku muzycznym – tym bardziej, że album wydano jeszcze pod koniec 2018 roku i od tego czasu pojawiło się sporo nowości.

Drugie miejsce rankingu zajął krążek Wojtka Sokoła – jednego z najpopularniejszych polskich raperów. „Sokół” jest pierwszym w pełni solowym albumem artysty i zawiera trzynaście utworów, reprezentujących różne gatunki. Na płycie gościnnie pojawiają się m.in. Taco Hemingway, PRO8L3M i Hewra.

Sukcesem może się pochwalić O.S.T.R., utalentowany freestylowiec, pięciokrotny laureat nagrody Fryderyka. Raper ze swoją „Instrukcją obsługi świrów” uplasował się na wysokiej, czwartej pozycji rankingu. Wszystkich wiernych fanów zapewne ucieszy zapowiedź kolejnego albumu Ostrego. „Gniew” ma się ukazać w lutym.


TOP 10 najchętniej kupowanych płyt w sieci MediaMarkt w 2019 roku:

„Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło
„Wojtek Sokół” – Sokół
„A Star Is Born (PL)” – Lady Gaga, Bradley Cooper
„Instrukcja Obsługi Świrów” – O.S.T.R.
„Rammstein” – Rammstein
„Rammstein Special Edition” – Rammstein
„Platinum Collection” – Queen
„Męskie Granie 2019” – Męskie Granie 2019
“Męskie Granie 2018” – Męskie Granie 2018
“Wall 2011” – Pink Floyd


Rynek płyt winylowych w Polsce od kilku lat rośnie. Z najnowszego raportu Nielsena wynika, że grono osób zakochanych w czarnej płycie zwiększa się na całym świecie.
Fani czarnego krążka, doceniający oryginalne brzmienie, pozbawione cyfrowej obróbki szukają nie tylko nowych albumów, ale też kultowych, klasycznych tytułów największych artystów.

TOP 10 najchętniej kupowanych winyli w sieci MediaMarkt w 2019 roku:

„Dark Side of the Moon” – Pink Floyd
„Forever Young” – Alphaville
„Led Zeppelin I” – Led Zeppelin
„Led Zeppelin II” – Led Zeppelin
„Led Zeppelin III” – Led Zeppelin
„Animals 2011 Remastered” – Pink Floyd
„The Wall (Limited Edition)” – Pink Floyd
„Misplaced Childhood” – Marillion
„Numer of the Beast (Limited Edition)” – Iron Maiden
„Led Zeppelin IV (Remastered)” – Led Zeppelin


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/MediaMarktPolska/