Największy konkurs europejskiej piosenki już w przyszłym tygodniu!

Mowa oczywiście o 63. Konkursie Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Lizbonie w Altice Arena tj. największej hali sportowo-widowiskowej w Portugalii. Jest to związane z zeszłoroczną wygraną Portugalczyka Salvadora Sobrala, który zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”.

Czeka nas intensywny, eurowizyjny tydzień.  Pierwszy półfinał odbędzie się już 8. maja (wtorek) i zaprezentują się w nim artyści z 19 państw. Po przesłuchaniu wszystkich utworów można szczerze powiedzieć, iż będzie to półfinał śmierci, gdyż kilka dobrych propozycji odpadnie (do finału wejdzie tylko 10 piosenek). Wśród półfinalistów pierwszego półfinału jest wielu faworytów do zwycięstwa tj: Izrael- Netta „Toy”, Estonia- Elina Neczajewa „La Forza”, Belgia- Sennek „A Matter of Time”, Grecja- Janna Terzi „Oneiro mu” czy Cypr- Eleni Fureira „Fuego”. Wszystkie piosenki 1. półfinału:

10. maja (czwartek) odbędzie się 2. półfinał, w którym wystąpi 18 państw, w tym Gromee i Lukas Meijer z piosenką „Light Me Up” reprezentujący Polskę. Polski duet wystąpi jako jedenasty i mamy nadzieję, że zrobią wielką imprezę, którą zapamiętają zarówno jurorzy międzynarodowi, tak jak europejska publiczność i nasza propozycja wejdzie do wielkiego finału. Gromee i Lukas będą rywalizowali m.in. ze zwycięzcą tegoż konkursu w 2009 roku- Aleksandrem Rybakiem, reprezentującym Norwegię z piosenką „That’s How You Write a Song”, Australijką- Jessiką Mauboy „We Got Love” czy Szwedem Benjaminem Ingrosso „Dance You Off”. Zdaniem bukmacherów nasza piosenka nie powinna mieć żadnych problemów, aby awansować do finału, ale Konkurs Eurowizji jest jednym z najbardziej niespodziewanych na świecie. Piosenki 2. półfinału:

Wielki finał konkursu odbędzie się 12. maja, w którym oprócz 20 piosenek z półfinałów zaprezentuje się Wielka Piątka (założyciele konkursu) tj. Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja i Hiszpania oraz gospodarz- Portugalia.

Będąc w kraju nie możemy głosować na naszą piosenkę, ale pamiętajmy o zachęceniu naszych rodaków poza granicami, aby wsparli Gromee’ego i Lukasa w półfinale i miejmy nadzieję- w finale. W Polskim półfinale będą głosowały kraje w nim uczestniczące oraz Niemcy, Francja i Włochy, więc z tych państw będziemy liczyli na głosy. W finale będą głosowały wszystkie państwa biorące udział w konkursie, bez względu na to, czy ich reprezentant dostał się do finału.

Więcej informacji dotyczących Gromee’ego i Lukasa znajdą państwo na ich profilach na FB:

https://www.facebook.com/gromeeofficial/

https://www.facebook.com/meijerlukas/

… zaś o konkursie na oficjalnej stronie internetowej

https://eurovision.tv/

Podziel się swoją opinią ;)