Natalia Kukulska jurorem w Konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Natalia Kukulska, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, przyjęła zaproszenie do jury I Konkursu Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Artystka najlepiej wie, co to znaczy jako dziecko spotkać cudownych dorosłych: z chęcią poświęcających czas na rozwijanie dziecięcych talentów. Nagrodą w konkursie jest nagranie płyty wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz udział w koncercie finałowym przygotowanym pod okiem jurorów.


Ten konkurs to fantastyczny pomysł – mówi Natalia Kukulska. – Jestem pewna, że dla wielu dzieci udział w nim stanie się inspiracją na dalsze ich życie, pokaże im, że marzenia się spełniają i że warto marzyć, zwłaszcza jeśli ma się wokół siebie życzliwych dorosłych i grupę przyjaciół dzielących tę pasję.


Natalia Kukulska miała to szczęście, iż urodziła się w rodzinie żyjącej muzyką, oddychającej nią na co dzień. Sama mówi, że jej rodziców, czyli Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego, połączyła miłość do tej dziedziny sztuki. Kiedy jako dziesięciolatka wydała pierwszą płytę, nie mogła wiedzieć, iż to początek wspaniałej drogi. Z radością przyjęła propozycję zasilenia komisji I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.


Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu utworu lub wyrecytowaniu wiersza w języku polskim. Jeżeli uczestnik pochodzi z rodziny dwujęzycznej, może zgłosić piosenkę w kategorii zagranicznej. Młodych wykonawców – poza Natalią Kukulską – oceniać będą: Szymon „Simon” Radzimierski, dwunastoletni bloger, aktor, autor dwóch książek, Daria Druzgała, szefowa Polskiego Radia Dzieciom oraz Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki.


Jeżeli muzyka jest Waszą pasją, bardzo serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodą dla najlepszych wykonań będzie udział w nagraniu płyty. Ja swój pierwszy album nagrałam właśnie jako dziecko, mając lat dziesięć, i stało się to dla mnie wielką, wspaniałą przygodą – zachęca do udziału w konkursie Natalia Kukulska.


Jury wybierze  dziesięciu uczestników w kategorii „wiersz” i dziesięciu uczestników w kategorii „piosenka”. Zgłoszenia w trzech kategoriach wiekowych, a więc do 5 lat, 6-9 lat oraz 10-13 lat, można wysyłać na dwa sposoby: za pomocą załącznika z plikiem audio z nagranym utworem i poprzez wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego lub wysyłając plik wideo w wiadomości na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 czerwca br.


zajrzyj po więcej:

Polskie Radio Dzieciom na Facebooku