Natalia Kukulska Unplugged w łódzkim Monopolis

W niedzielny grudniowy wieczór (11.12.2022 r.) do Łodzi zawitała znana wszystkim wokalistka Natalia Kukulska ze swoim jubileuszowym repertuarem wykonanym „bez prądu”.

Artystka trasą koncertową „MTV Unplugged” świętuje wraz ze swoimi fanami 25 lat pracy scenicznej liczonych od premiery „dorosłego” debiutu, którym był album „Światło”.

  • Natalia Kukulska Unplugged w łódzkim Monopolis

Na tę okoliczność skład zespołu Natalii Kukulskiej został poszerzony (na scenie towarzyszyć artystce będzie aż 11 muzyków) i urozmaicony o ciekawe instrumentarium. Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim – producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszymy Artura BooBoo Twarowskiego a na Moog’u Marcina Małego Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka), i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowi: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła) i flet (Tomasz Duda).

Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici: Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevski. 

Wśród utworów przearanżowanych na potrzeby koncertu jubileuszowego znalazły się m.in. “W biegu”, “Decymy”, czy cover zespołu Bajm “Nie ma wody na pustyni”.

Na każdy z koncertów jubileuszowych Natalia Kukulska zaprasza gościa specjalnego — w Łodzi była nim Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek — polska ilustratorka, wokalistka i autorka tekstów nie tylko piosenek.

Bardzo dziękujemy ArtKombinat za zaproszenie, a portalowi TuŁódź.pl za udostępnione zdjęcia.

Podziel się swoją opinią ;)