Natalia Moskal z coverem utworu Paula McCartneya w hołdzie dla Australii

Natalia Moskal prezentuje nową wersję piosenki Paula McCartneya, „Ode to a koala bear”. Oryginał miał swoją premierę w roku 1983. Za stronę produkcyjną odświeżonej odsłony utworu odpowiada Remek Zawadzki, znany ze współpracy między innymi z Pauliną Przybysz, Afro Kolekytyw i Reni Jusis.


Zdecydowałam się stworzyć własną wersję, ponieważ wstrząsnęły mną wydarzenia w Australii – przyznaje wokalistka. – Pożary zabiły wiele osób, zginęło pół miliarda zwierząt, ogromna powierzchnia kraju uległa zniszczeniu. Ma to związek ze zmianami klimatycznymi, jakie dokonują się na naszych oczach i które w dużej części są nieodwracalne. Żal mi naszej Ziemi i wszystkich stworzeń, dla których jest domem i których życie jest zagrożone. To zatem oda nie tylko do misiów koala, ale też do Australii i finalnie do całego świata. Nie możemy być obojętni na to, co dzieje się z naszym światem. Ja sama zaadoptowałam wyjątkowego, niebieskookiego koalę o imieniu Lion Leo. Może inni pójdą za moim przykładem? To naprawdę niewielki koszt, a daje ogromną satysfakcję.


słowa i muzyka: Paul McCartney


Na końcu klipu ilustrującego „Ode to a koala bear” można znaleźć adresy organizacji niosących pomoc zagrożonym gatunkom zwierząt w Australii i mieszkańcom poszkodowanym podczas wielkich pożarów.


Natalia Moskal, wokalistka, tłumaczka i autorka tekstów, ma na swoim koncie utrzymane w stylu electropop wydawnictwo „Songs of myself” (2017), które uzyskało pozytywne recenzje oraz zaowocowało występami Natalii i jej zespołu na kilku ważnych festiwalach, a także minitournée koncertowym we Włoszech. W listopadzie 2018 nakładem Fame Art ukazała się jej płyta EP „Bunt młodości” zawierająca utwory do tekstów wybitnej polskiej poetki Kazimiery Iłłakowiczówny. Muzykę skomponował tu Jan Stokłosa, odpowiadający ponadto za produkcję krążka. W listopadzie 2019 światło dzienne ujrzał włoski singiel Natalii„(Im)perfetta”, w polskiej wersji noszący tytuł „Mogę”. Produkcją i aranżacją zajął się Łukasz Maron, producent jej pierwszego albumu.


zajrzyj po więcej:

Natalia Moskal na Facebooku
Natalia Moskal na Instagramie