Natalia Przybysz, Muniek, Karaś/Rogucki otwierają line-up OLSZTYN GREEN FESTIVAL

Olsztyn Green Festival to już absolutny #mustbe każdego festiwalowicza! W tym roku już po raz siódmy spotkamy się nad brzegiem jeziora Ukiel, by przez trzy dni (14 – 16.08.2020) cieszyć się letnim słońcem w towarzystwie topowych artystów polskiej sceny muzycznej. Tegoroczny line – up otwierają Natalia Przybysz, Muniek Staszczyk oraz duet Karaś/Rogucki.

Natalia Przybysz

Wokalistka i autorka tekstów, której muzyczna droga zaczęła się od legendarnej formacji Sistars, którą współtworzyła z siostrą Pauliną Przybysz. Chociaż od przeszło dekady z powodzeniem obie realizują solowe kariery, czasami ich drogi muzyczne się przeplatają, a nawet łączą, tak jak przy projekcie „Zalewski śpiewa Niemena”, podczas którego wspierały Krzysztofa w chórkach.

Jesienią ukazał się szósty jej album pt. „Jak malować ogień”. Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień oraz kompozycji, które ukazały się na poprzednich albumach „Prąd” i „Światło nocne”. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiącego bluesa, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty. Ten album to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy już przez kilka lat.

Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

Przeczytaj naszą relację z koncertu Natalii w Poznaniu 🙂


Karaś/Rogucki

Ten elektryzujący duet powstał po zawieszeniu działalności przez zespoły Coma i The Dumplings, w których Kuba Karaś i Piotr Rogucki grali. Współpraca muzyków rozpoczęła się podczas nagrywania coveru zespołu T.Love „1996”. Artyści postanowili przypomnieć tę piosenkę właśnie teraz. Okazuje się, że tekst, który opisuje polską rzeczywistość sprzed 23 lat nadal jest boleśnie aktualny. Kuba odpowiada w tym tandemie za produkcje, a Piotr zajmuje się warstwą tekstową, obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało
harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzy światło dzienne w formie albumu. Muzycy zdradzili, że ich materiał inspirowany jest muzyką lat 80. oraz new romantic. Niedawno ukazał się singiel promujący nadchodzące wydawnictwo – „Bolesne strzały w serce”.


Muniek Staszyk

To kolejny słynny artysta, który wystąpi na OGF2020. Muniek cały czas aktywnie działał po zawieszeniu działalności formacji, której był liderem, czyli T.Love. 18 października miała miejsce premiera nowego solowego albumu artysty „Syn miasta”. Jest to produkcja zrealizowana z udziałem wielu artystów i kilku producentów muzycznych. Na płycie znajdą się kompozycje m.in. Króla, Dawida Podsiadło i Olka Świerkota, Wojciecha Waglewskiego, Jurka Zagórskiego (współpracującego m.in. z Natalią Przybysz, Zalewskim), Kasi Piszek (Brodka, Artur Rojek), Janka Pęczaka (T.Love). Autorem tekstów jest oczywiście Muniek, chodź z pewnymi wyjątkami. Współpracą koncepcyjną i kierownictwem produkcji zajmuje się Paweł Walicki / ART2 Music Management, manager m.in. zespołów Voo Voo, Waglewski Fisz Emade, Julii Marcell a także Muoka Staszczyka. Pierwszy singiel „Pola” ukazał się w czerwcu.


Olsztyn Green Festival 2020 to ponad 20 gorących koncertów czołowych artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu (chodź nie zabraknie też czołowych przedstawicieli jazzu, hip-hopu i muzyki elektro). Po koncertach tradycyjnie będzie można spotkać się z artystami, zrobić małe zakupy na stoiskach czy zjeść coś pysznego w strefie z topowymi food truckami.

W ciągu dnia jak zawsze planowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty dla dzieci promujące ekologię, zajęcia sportowe… Nie zabraknie kina festiwalowego z filmami muzycznymi. Wszystko zaś podporządkowane będzie propagowaniu ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. Poziom muzyczny i organizacyjny doceniają także widzowie, którzy regularnie wykupują wszystkie karnety już na wiele dni przed tym wydarzeniem. Podczas ostatniej edycji na Olsztyn Green Festival bawiło się ponad 30 tysięcy osób. Jak mówią ludzie z branży i artyści, to jeden z najciekawszych, ale i najpiękniej położonych festiwali w kraju. Wszystko zaś odbywa się bowiem w fantastycznych plenerach Centrum Rekreacyjno – Sportowego „Ukiel” nad największym jeziorem Olsztyna.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/olsztyngreenfest/

Instagram: https://www.instagram.com/olsztyngreenfestival/