Natalia Szczypuła wraca z nowym singlem “Lukier”

Natalia Szczypuła-wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Finalistka 11 edycji the Voice of Poland, zwyciężczyni Ladies Jazz Festival Gdynia 2021. Wychowywała się w domu, w którym królowała muzyka gospel, stąd jej miłość do gospel i soulu. W jazzie zakochała się podczas studiów na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii. W swojej muzyce łączy ze sobą te style, często wzbogacając je odrobiną popowej lekkości. Cechą wspólną jej piosenek są zapamiętywalne melodie i motywy osadzone w soulowej, a niekiedy jazzowej warstwie muzycznej.

fot. Marta Gutowska

Lukier” to kolejny utwór Natalii Szczypuły, którego premiera odbędzie się 6 października 2021r. Tym razem Natalia postawiła na nagranie w formie Live Session. To spora produkcja – zespół liczy aż 11 członków! Oprócz wokalu Natalii w piosence usłyszymy trąbkę, saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, trzyosobowy chórek i towarzyszącą wokalistce stałą sekcję. Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza współpraca wokalistki z Vintage Sessions. W 2019 roku wrocławski Vintage Session zrealizowało klip Natalii do utworu “Won’t Let You (My, my, my)

Utwór nosi przewrotny tytuł „Lukier”, choć motywem przewodnim piosenki jest „karmel” symbolizujący słodkie uczucie łączące dwójkę ludzi. Trudno przypisać jej jeden konkretny gatunek muzyczny – choć melodia i kompozycja mają popowy charakter, to brzmienie zespołu pozostaje niezmienne soulowe, a innowacje harmoniczne, akcenty i szybkie pasaże nadają utworowi lekki odcień nowoczesnego jazzu. Za produkcję i aranżację utworu odpowiada pianista – Mateusz Witkowski.

Podziel się swoją opinią ;)