New York Festiwal – XX edycja – ATERRA, BUBBLES, BJÖRNSON & KLAUSFUNKEL – sylwetki zespołów

Już po raz dwudziesty spotykamy się na przesłuchaniach do New York Festiwal. Pokazy po woli się kończą, by w połowie marca ogłosić wielkich zwycięzców!

Póki co, dajemy szansę zaprezentować się wszystkim zespołom z listy zakwalifikowanych. W tym tygodniu olśniewać nas będą: ATERRA, BUBBLES, BJÖRNSON & KLAUSFUNKEL.

Start festiwalu już w środę 21.02.2018 w łódzkim klubie New York o godz. 20:00. Wejście free!!


ATERRA, to metalowy zespół z Warszawy w skład, którego wchodzą: Caruso (wokal, gitara), Tiger (gitara), Jaga (bas), Bart X (sampler), Twardy (perkusja). Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów m.in. z HATE, MATERIA, ILLUSION, LADY PANK, LAO CHE, COCHISE, SIQ oraz to, że byli polskim supportem ARCH ENEMY oraz legendy amerykańskiego hard-cora M.O.D. Aktualnie grupa nagrała debiutancką płytę pt.“All Born in Pain” i materiałem z tej płyty chętnie Was poczęstuje!

Facebook: https://www.facebook.com/aterrapl


BUBBLES, to grupa 5 facetów, którzy w pewnym momencie swoich długich muzycznych dróg połączyli siły i spróbowali grać nie to co muszą lecz to co i jak chcą. Cechą charakterystyczną Bubbles jest nowoczesność.

Otwarte niskie stroje w połączeniu z ogromną dawką elektorniki sprawiają, że Bubbles na polskim rynku muzycznym są zdecydowanie tworem wyróżniającym się. Muzycy przed założeniem Bubbles biorąc udział w wielu muzycznych projektach mieli okazję występować na jednej scenie z m.in. Kiss, Aerosmith, Scorpions, Macy Gray. Grali na nowojorskim Broadwayu czy też na Przystanku Woodstock. Żaden jednak z muzyków nie podążał drogą popularnych w dzisiejszych czasach programów typu „talent show” co również w dzisiejszych czasach jest coraz rzadszym zjawiskiem. W chwili obecnej zespół zakończył pracę nad materiałem, który wypełni debiutancki album zespołu.

Już teraz możemy usłyszeć co Bubbles mają do powiedzenia, ponieważ zespół wypuścił właśnie swojego pierwszego singla zatytułowanego „Jedenasty”. Za realizację nagrania odpowiada Adam Toczko, za produkcję teledysku dwie łódzkie renomowane firmy MonsterCam (Łukasz Glewicz) oraz SkyLevel. Montaż teledysku wykonał Wojciech Antonik.

Facebook: https://www.facebook.com/bubblespoland/


BJÖRNSON & KLAUSFUNKEL, to dwójka starych przyjaciół spod znaku Eskulapa. Nie gramy coverów S&G, za to mamy całkiem sporo własnego materiału. Nasz styl, kształtujący się nieprzerwanie od 7. lat, to rockowo-folkowo-jazzowe ballady z lirycznym zacięciem i niekonwencjonalnymi partiami gitarowymi osadzonymi w bluesie. Aktywnie reagujemy na rzeczywistość. Proza życia młodych ludzi, którzy podjęli studia medyczne jest wyraźnie akcentowana. Kochamy grać. To lek na prawie wszystko.

Facebook: https://www.facebook.com/bjornsonandklausfunkel


This slideshow requires JavaScript.


JURY:

Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio

Sławek Papis – Case Studio

Karolina Filarczyk – Muzykoholicy

Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:

  • NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
  • WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
  • OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
  • BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:

  • WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa
  • WARSZTATY GITAROWE z Konradem Jeremusem (Dla gitarzysty o największym potencjale)  – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zobacz więcej:

Klub New York – Facebook

New York Festiwal – Facebok

Podziel się swoją opinią ;)