NOWE TWARZE | DOC.

Nowe Twarze nigdy nie przestanie Was zaskakiwać! Tym razem mamy dla Was powód, dla którego obowiązek stawienia się na wizytę lekarską staje się prawdziwą przyjemnością. Gdyby wszyscy lekarze byli tacy, jak zespół DOC., to żadna diagnoza nie byłaby straszna.

Zespół DOC. rozpoczął swoją muzyczną działalność latem 2014 roku z inicjatywy dwóch lekarzy – neurologa Konrada Bauma oraz internisty Tomasza Ryznara.

DOC. / fot. materiały promocyjne

Pomimo tak odpowiedzialnej i czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Podkarpacia: Witold Drapała – instrumenty klawiszowe, Kacper Radek – gitara oraz Filip Łukaszewicz – perkusja. Zespół bardzo szybko wypracował swój niepowtarzalny styl oparty o brzmienia rocka, bluesrocka z delikatną nutą R’N’B.

Wiosną 2016 r. odbyła się premiera pierwszego singla Zespołu DOC – „Dom”, natomiast rok później zadebiutowała ich pierwsza autorska płyta – „Dla kilku chwil”, która szybko zyskała rzesze fanów w całej Polsce i zaowocowała prestiżową nagrodą WERBEL’2017 przyznawaną przez Polskie Radio Rzeszów jako najlepsza płyta Podkarpacia.  Szczególne miejsce w sercach fanów znalazły ich autorskie teledyski „Pozwól mi” oraz „Moje miejsce” i to właśnie z tym drugim utworem zespół wystąpił w programie Dzień Dobry TVN. Jako jeden z niewielu zespołów w Polsce mieli również okazję zagrać koncert bezpośrednio przed światowej klasy muzykiem Rayem Wilsonem w rzeszowskim Klubie LUKR.

W 2019 roku Zespół DOC. podjął współprace z jednym z najzdolniejszych polskich reżyserów młodego pokolenia, zdobywcą wielu prestiżowych nagród międzynarodowych Maciejem „ARCHON” Michalskim, który na co dzień reżyseruje również teledyski m.in. dla Justyny Steczkowskiej. Wspólna praca zaowocowała powstaniem fenomenalnego teledysku do singla „Spalony”.

Aktualnie Zespół DOC. promuje nowy singiel, który ukazał się w styczniu tego roku. Utwór „Ze Stali”, a w szczególności jego teledysk, który powstał dzięki nadesłanym amatorskim materiałom medyków walczących z pandemią COVID-19 z całej Polski odbił się szerokim echem w mediach. Teledysk został wyemitowany przez największe stacje telewizyjne i portale informacyjne m.in. TVN24, Polsat, Polsat News, Wirtualna Polska oraz portal Anywhere.

Skład zespołu: Konrad Baum – wokal, gitara, Tomasz Ryznar – bas, Witold Drapała – instrumenty klawiszowe, Kacper Radek – gitara, Filip Łukaszewicz – perkusja, Manager zespołu – Robert „Jasiek” Wójtowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.