NOWE TWARZE | Jaśmin

Dzisiejszy dzień jest idealny by zaprezentować ten duet. Jaśmin to świeży powiew dźwięków, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Jaśmin to projekt dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, który rozkwitł na początku 2021 roku.

Dziewczyny połączyły swoje kobiece siły i po paru latach współpracy stworzyły zespół Jaśmin. Subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się tu z różnymi barwami głosu Agaty.

Jaśmin – Karolina Sienkiewicz i Agata Gałach / fot. materiały promocyjne

W 2020 roku wydana została płyta Agaty Gałach pt. “Katapulty”, to właśnie ona i jej ciepłe przyjęcie dały impuls dziewczynom do stworzenia nowego zespołu.

Katapulty to 12 zupełnie różnych utworów, 12 ciekawych i dopieszczonych w najmniejszych szczegółach kompozycji, 25 muzyków, którzy wzięli udział w nagraniach. Album to bardzo kobiece i niekiedy poetyckie teksty Jacka Wasilewskiego i Marka Sochackiego, mówiące o marzeniach i ucieczkach, o potrzebie „katapulty” w życiu, ale i pragnienia żeby schować się w bezpiecznych ramionach.

Stworzyłyśmy zespół, żeby uwolnić naszą energię, która tworzy się podczas naszych spotkań i wyzwala nasz twórczy potencjał i ​​​​​​​tą pozytywną energią chcemy się dzielić z innymi.

Podziel się swoją opinią ;)