[NOWE TWARZE] Łukasz REKS daje sobie „SZANSĘ”. Premiera klipu 22 listopada w samo południe

Łukasz REKS to wokalista i songwriter. Absolwent wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Artysta postanowił wziąć sprawy swoje ręce i zaprezentować autorską twórczość szerszej publiczności. Premiera klipu do utworu „Szansa” 22 listopada w samo południe!


Studiował w Conservatorium van Amsterdam.  Brał udział w projekcie „Mozaika – Impresje Adama Bałdycha”, śpiewał w trójmiejskich chórze No Saints oraz w projekcie Tribute to J. Timberlake.
Muzykę, którą wykonuje i którą słucha można zawęzić do soulu, popu i jazzu pomieszanych ze sobą w różnych konfiguracjach.


„Muzyka jest jednym z najpiękniejszych języków jaki został wynaleziony, a kiedy połączy się go z tekstem zastaje się świat, w którym można pójść w każdą stronę”.

Idąc tym tropem, młody wokalista zaczął pisać także swoje piosenki, aby móc opisywać historie i tworzyć do nich warstwę muzyczną, taką jaka jest mu najbliższa.

Obraz do piosenki „Szansa” przedstawia początki relacji damsko-męskiej, które opowiedziane zostały za pomocą tańca. Agnieszka Zalas i Luis Eduardo Gradano Principe to główni bohaterowie klipu, na co dzień współpracujący z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Nad choreografią czuwał Michał Cyran, a zdjęcia wykonał Jakub Waśniewski.  Owa „szansa” natomiast tyczy się wielu spraw, w których wahamy się, czy podjąć ryzyko i przekonać się, czy podjęte kroki, w tym wypadku odnoszące się do nowej relacji będą dla nas dobre.Piosenka „Szansa” pochodzi z pierwszej płyty EP (wyd. własne) Łukasza REKSA, wokalisty i songwrtera z Gdańska.  To pięć piosenek  autorstwa Łukasza w klimacie popowo-soulowo- jazzowym.  Żywa perkusja, ciepłe brzmienie gitar, miękkie brzmienia klawiszy oraz jasne synthy nagrane zostały na setkę przez trójmiejskich muzyków zaproszonych do projektu. Mikołaj Basiukiewicz oraz Dominik Kisiel – instrumenty klawiszowe, Mateusz Jaremko – gitara, Michał Szumiejko – gitara basowa, Łukasz Łapiński – perkusja, Agnieszka Brenzak i Magda Topolska – chórki. EP  dostępna jest we wszystkich portalach stramingowej oraz w wersji fizycznej.

Linki do streamingów: https://lnkfi.re/LukaszREKS_EP