[NOWE TWARZE] Patrycja Kamola prezentuje płytę „Nadejdzie lepszy czas”

Wokalistka i kompozytorka – Patrycja Kamola ma za sobą ponad 200 koncertów, zrealizowała kilkanaście własnych projektów muzycznych, brała udział w sesji nagraniowej wielu wydawnictw muzycznych, a obecnie promuje swoją najnowszą płytę: „Nadejdzie lepszy czas”.


„Moja nowa płyta, która pod koniec czerwca ukazała się na rynku, to muzyczna popowa niespodzianka – mówi Patrycja Kamola. Po sukcesie swojej pierwszej solowej płyty „Czekając na miłość”, która otrzymała status „złotej płyty”, chcę udowodnić, że można być wokalistką i muzykiem uniwersalnym, tak aby realizować swoje marzenia i się przy tym świetnie bawić. Głównym założeniem tego projektu jest ukazanie moim słuchaczom subtelnych połączeń kilku stylów muzycznych wywodzących się swoimi korzeniami z jazzu i muzyki pop. Jednocześnie, wraz z towarzyszącym mi zespołem, pragnę przenieść słuchaczy w magiczny świat własnych kompozycji i tekstów pisanych przeze mnie pod wpływem emocji. Zarówno w nagraniach studyjnych mojej nowej płyty, jak i obecnie na scenie koncertowej, towarzyszą mi wspaniali muzycy: gitara – Robert Ściubilecki, gitara basowa – Sławomir Kosmala, instrument klawiszowe – Maciej Janus i perkusja – Marcin Tokarski. Płyta „Nadejdzie lepszy czas” to podróż po wielu gatunkach muzycznych za sprawą moich kompozycji i tekstów. Wydawnictwo promuje piosenka „Jak drogie są marzenia”, do której nagrałam teledysk” – Patrycja Kamola.


Patrycja Kamola – absolwentka Wokalistyki jazzowej Uniwersytetu Zielonogórskiego i studiów magisterskich na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach.

Jest wychowanką Briana Fentressa – czarnoskórego wokalisty zwanego „Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce”, pedagog śpiewu – Bogumiły Tarasiewicz i Katarzyny Mirowskiej – jednej z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.

Patrycja Kamola jest również laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych. W 2014 r. koncertowała prezentując autorski projekt muzyczny „Jazz Vocal Night”, ukoronowaniem którego był koncert z Mike Russellem – amerykańskim gitarzystą oraz zdobywcą statuetki Grammy. W 2015 r. artystka rozpoczęła cykl koncertów ze swoim kolejnym przedsięwzięciem muzycznym „Blues Vocal Night”, do którego zaprosiła Jacka J.J. Jagusia – pięciokrotnego zdobywcę tytułu „najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce”.

W swoim dorobku ma ona udział w sesjach nagraniowych 4 płyt: „Czas na jazz – The Breath of young jazz”, „Młodzi Artyści Śpiewają”, „Wesołych Świąt”, i „Oblicza jazzu”, a listopadzie 2016 roku wydała swoją debiutancką płytę: „Czekając na miłość”, która po kilku miesiącach sprzedaży osiągnęła status „złotej płyty”. Obecnie wokalistka promuje swoją najnowszą płytę „Nadejdzie lepszy czas”, a jej single „Rozbitkowie” i piosenka tytułowa „Nadejdzie lepszy czas”, znajdują się na kilkudziesięciu regionalnych i ogólnopolskich listach przebojów.W tym roku Patrycja Kamola, wystąpiła na jednej scenie z legendarną gitarzystką Michaela JacksonaJennifer Batten, a także zainaugurowała, XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Krokus Jazz Festiwal” z udziałem znanych gwiazd muzyki jazzowej (m.in. Mike Parker, Charlie Green czy Jeremi Pelt).

Jej własna interpretacja wykonanego w ramach tego Festiwalu standardu jazzowego „In Walked Bud” została umieszczona na płycie „Czas na jazz” i była wielokrotnie emitowana w I Programie Polskiego Radia gdzie wokalistka została wyróżniona tytułem „Jazzowy polski debiut 2017 roku”. W 2016 roku artystka rozpoczęła cykl koncertów ze swoim najnowszym przedsięwzięciem muzycznym „Polskie Złote Przeboje”, który był powrotem retro do czasów okresu XX – lecia międzywojennego.

Zaśpiewała także w ramach Ogólnopolskich Zaduszek Jazzowych i Ogólnopolskiego Festiwalu Fryderyka Chopina, gdzie zaprezentowała pieśni i utwory mistrza, specjalnie zaaranżowane przez wokalistkę w klimacie muzyki jazzowej oraz na specjalne zaproszenie organizatorów, wystąpiła z koncertem na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Róże Jazz Festival”. Za swoją działalność sceniczną oraz naukową w zakresie „sztuki muzycznej”, artystka otrzymała trzykrotnie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz tytuł „Osobowość roku” w kategorii: kultura.


Zobacz więcej:

Facebook