NOWE TWARZE | PIES

NEW NOWE TWARZE-PIES

pies to kolejna nowość u Muzykohlików! Przyszli do nas z Niebieskiego Labelu wraz ze swoimi lekkimi, indie popowymi utworami, które sami roboczo nazywają „letniczkami”.

„po co / po nic” to numer z chwytliwym i beztroskim  początkiem, który ewoluuje i nabiera kształtów, by na koncu eksplodować indie rockową feerią przesterowanych gitar. To pierwszy singiel zapowiadający najnowszą EPkę zespołu.


Pies to czterech chłopaków z poznańskich Jeżyc, to miłe melodie i slackerski feeling, to przełom lata i jesieni zamknięty w piosenkach, to kawałki o ułomnościach, porażkach i tęsknocie podane przy akompaniamencie pływających na falach pogłosu gitar. Muzyka psa nie stroni od delikatnych syntezatorowych plam, gęstych gitarowych plecionek oraz kompozycyjnej elegancji. Utwory zespołu dzięki mieszance odprężenia i melancholii chcą niejako przytulić słuchacza, dodać otuchy i przynieść ukojenie. Twórczość psa oscyluje wokół estetyki melodyjnego, gitarowego indie popu i soft rocka spod znaku Phoenix, Real Estate czy Maca DeMarco.

Podziel się swoją opinią ;)