Nowy teledysk Natalii Przybysz do utworu Siostrzeństwo

Dzisiaj rano miała miejsce premiera nowego teledysku Natalii Przybysz, w którym odważnym idąc krokiem promuje ona potęgę siostrzanej energii oraz znaczenie kobiecego sojuszu w dobie niespokojnych czasów.

Ta audio-wizualna kreacja, utrzymująca się w czarno-białych ramach nowo wydanego teledysku, subtelnie podtrzymuje feministyczny przekaz i rozpalający klimat utworu. W singlu Siostrzeństwo wprost przesiąkamy pozytywną energią oraz czujemy to kobiece zjednoczenie, którego w dobie niepokojących tendencji społeczno-politycznych, czasem za mało… Co właściwie oznacza to, dla niektórych enigmatyczne, słowo?

fot. materiały prasowe

Siostrzeństwo to przede wszystkich święta trójca: zrozumienie, solidarność i bezwarunkowa miłość. Niewidzialna, ale niezwykle istotna siostrzana więź łącząca kobiety, zbudowana jest na bliskich sobie doświadczeniach i wartościach, a także podobnych uwarunkowaniach światopoglądowych. Siostrzeństwo jest, bez wątpienia, kolejną ważną ideą w procesie zmian na arenie światopoglądowej, obyczajowej czy politycznej. Zmian, które mają na celu motywowanie młodego pokolenia do działań, inicjowania zmian, a także umiejętności powiedzenia “nie” w ramach protestu, gdy system próbuje wywrzeć na nas presje. Jest to również pewna (mamy nadzieje nie utopijna) wizja relacji na linii kobieta – kobieta, w której opieramy się na wzajemnym szacunku oraz zaufaniu.

Zarówno piosenka, jak i teledysk są efektem współpracy artystki z marką ANSWEAR.Lab przy wielowątkowym projekcie SISTERHOOD, który łączy świat mody, muzyki i sztuki. A co artystka mówi na temat tej współpracy?

Dostałam od Answear.LAB zadanie i temat – piosenka pod tytułem Siostrzeństwo. Chciałam więc zmieścić w krótkiej piosence bardzo dużo – z jednej strony opowiedzieć o relacjach między nami kobietami, a z drugiej przypomnieć o systemie, który wciąż nam nie sprzyja i z którym wciąż musimy toczyć walkę.

Natalia Przybysz

W dynamicznych, pełnych emocji czarno-białych ujęciach zawarta jest opowieść o solidarności, zrozumieniu i sile wzajemnego wsparcia, dzięki którym kobiety są w stanie pokonać każdą przeszkodę. Jest to też swoista obietnica oraz muzyczny manifest.

Podziel się swoją opinią ;)