Ostatni przystanek duetu Kwiat Jabłoni w Bielsku-Białej

Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni zakończył właśnie swoją trasę „Tam, gdzie nas jeszcze nie było“, promujący album Niemożliwe. Ostatni koncert zespół zagrał 17 listopada w Bielsku-Białej, w klubie Miasto. Obecnie siostrzano-braterski duet przygotowuje się do grudniowej trasy akustycznej.

Podczas koncertu w Bielsku, zespół zaprezentował publiczności utwory znajdujące się na debiutanckiej płycie, która ukazała się w lutym 2019 roku. Nie zabrakło dobrze znanego Dziś późno pójdę spać czy Niemożliwe – te utwory bielska publiczność wyśpiewała znakomicie. Kwiat Jabłoni zaprezentował także utwór pt.: Huśtawka, który w oryginale wykonuje Jacek Kleyff.

Klimatyczny i zaskakujący

Kolejnym zaskoczeniem dla fanów było wykonanie piosenki, która nie znajduje się na debiutanckiej płycie. Utwór ten nosi tytuł Kometa i opowiada o historii całego życia ludzkiego. Piosenka poruszyła wielu słuchaczy, którzy z wielkim skupieniem słuchali tekstu oraz melodii. Na koncercie nie zabrakło też energetycznych utworów – jednym z nich była piosenka Wzięli zamknęli mi klub. Opowiada on historię zamknięcia jednego z akademickich klubów, do którego uczęszczali muzycy.

W trakcie trwania koncertu zespół złożył życzenia jednej uczestniczce koncertu, która była bardzo zaskoczona faktem, iż jej idole wiedzą o jej urodzinach. To pokazuje, że zespół jest bardzo blisko swoich fanów. Zaangażowanie muzyków w interakcję ze słuchaczami czuć na każdym kroku – zapowiadają oni kolejne piosenki, opowiadając jednocześnie, o czym jest dany utwór. Zwracają się bezpośrednio do słuchaczy i zaskakują ich także poczuciem humoru.

Zgrany duet

Kwiat Jabłoni to zespół, który stworzyło w marcu 2018 roku rodzeństwo – Kasia i Jacek Sienkiewicz. Zespół gra muzykę z kategorii folk-pop. Tym, co ich wyróżnia to fakt, iż grają we dwójkę (najczęściej) – Kasia gra na klawiszach, a Jacek na mandolinie. Podczas koncertów na żywo zespół czaruje publiczność swoją delikatnością i dojrzałością. Ich muzyka łączy kilka pokoleń – na koncerty uczęszczają zarówno nastolatkowie, jak i dorośli. Nie brakuje również najmłodszych, którzy pod sceną śpiewają każdy utwór.

Sam duet dogaduje się bez słów. Porozumienie muzyczne między rodzeństwem jest bardzo duże i to odczuwają słuchacze. Na początku grudnia zespół rusza w trasę akustyczną, gdzie gościnnie zagrają dodatkowi muzycy. Cała trasa akustyczna jest już prawie wyprzedana. Więcej informacji o trasie akustycznej znajdziecie na fanpage zespołu.


Zobacz więcej:

Facebook

Instagram