Patrycja Markowska i Robert Gawliński we wspólnej piosence

Patrycja Markowska i Robert Gawliński we wspólnej piosence

Producentami muzycznymi piosenki na płycie jest Mariusz Obijalski i Maciej Wasio, którzy nadali jej balladowy, beatles-owski charakter.

Wersję radiową stworzył Marcin Limek i zdecydowanie różni się ona od oryginalnej wersji. Jest folkowo, letnio i hippisowsko. Autorem muzyki jest Robert Gawliński i Mariusz Obijalski. Skąd pomysł na ten duet?

„Mój kochany Lennon (tak nazywam Roberta), zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcę jego kawałek na nową płytę. Jestem jego wielką fanką, więc na początku wręcz wstydziłam się z nim rozmawiać (śmiech), ale bardzo szybko przełamaliśmy lody. Zaproponowałam Robertowi, abyśmy razem napisali tekst i razem zaśpiewali. Uwielbiam takie bezpretensjonalne, ponadczasowe utwory bez napinki, a ten duet to spełnienie mojego skrytego marzenia!

Patrycja Markowska

„Aż do rana” to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej „Wilczy Pęd”. W wersji płytowej utwór jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji oraz oryginalnego klipu. Słyszymy niezwykle melodyjny refren, romantyczny tekst autorstwa Partycji i Roberta i jedne z najbardziej charakterystycznych wokali na polskiej scenie muzycznej.

Podziel się swoją opinią ;)