Piotr Mezt o muzyce i nie tylko w Zgierzu

23 marca zgierzanie będą mieli okazję spotkać się z legendą polskiego dziennikarstwa muzycznego – Piotr Metz odwiedzi nasze miasto w ramach cyklu spotkań “Co za Gość”.

Dziennikarz pojawi się w naszym miejsce w ramach cyklu spotkań “Co za Gość”. Jest on organizowany od stycznia 2019 r. Do tej pory mogliśmy gościć m.in. Artura Barcisia, Joanna Trzepiecińską, Krzysztofa Vargę czy Józefa Młynarczyka.  Na spotkanie zapraszamy w czwartek (23.03.2023 r. o godzinie 18.00) w filii biblioteki przy ul. Długiej 29A 

Piotr Metz urodził się w Tarnowie, w 1957 roku. Jest właścicielem pocztówki od Johna Lennona, barki na Wiśle oraz dużej ilości płyt i vintage’owego sprzętu audio.
 
Piotr Metz jest jednym z założycieli radia RMF FM. Przez kilka lat był w tej stacji dyrektorem muzycznym. Pracował także w czasopiśmie Machina i radiowej Trójce. To największy fan wielkiej czwórki z Liverpoolu – The Beatles. Wie o nich wszystko. 
 
Pasjonuje go Andy Warhol. Projektowanie okładek płyt to wciąż jedna z mniej znanych dziedzin twórczości Warhola, choć zaprojektował ich ponad 50. Prywatna kolekcja Piotra Metza zawiera okładki płytowe projektu Andy’ego. Zbiór to ponad 30 prac.  
 
Piotr Metz słynie m.in z tego, że przeprowadzał wywiady z największymi gwiazdami polskimi i zagranicznymi. Osobiście spotkał się z Madonną, Lady Gagą, Lennym Kravitzem czy Alicia Keys. 
 
 
Aktualnie dziennikarz regularnie publikuje podcast  „Archiwum Metz” poświęcony historii muzyki zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Każdy odcinek zanurza się w historii zespołów, największych wydarzeń muzycznych. Oprócz suchych faktów każdy z odcinków naszpikowany jest ciekawostkami i anegdotami, których nie sposób znaleźć w ogólnodostępnych źródłach.

Podziel się swoją opinią ;)