Piotr Rzeka debiutuje albumem „INTERWAŁ”

Piotr Rzeka debiutuje albumem „INTERWAŁ”

Piotr Rzeka to songwriter i wokalista niepoprawnie zauroczony różnorodnością brzmienia współczesnego r’n’b, hip-hopu i jakościowego popu.

W dotychczasowej karierze występował na scenie między innymi z Natalią Przybysz, Mary Komasą czy Anią Rusowicz. Występując pod anglojęzycznym pseudonimem Peter River w ramach programu My Name Is New, nakładem Kayax Publishing wydał swój singiel „An ordinary man flew higher”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności oraz został doceniony chociażby przez Piotra Stelmacha w programie Offensywa.

W 2013 roku towarzyszył również krakowskiemu producentowi Robertowi M a.k.a. Rozbójnik Alibaba w procesie twórczym jego albumu „Bal Maturalny”, dogrywając instrumenty m.in. obok Jana Borysewicza do utworu “Dożylnie” który osiągnął poziom ponad 9 milionów wyświetleń.

Debiutancka płyta ,,INTERWAŁ’’ wyprodukowana przez Marcina Gizę to mieszanka energetycznych przebojów i nastrojowych elektronicznych ballad podszytych tekstami o hip-hopowym sznycie i niebanalnymi harmoniami. Artysta przekonuje, że tak naprawdę w jego twórczości chodzi o życie, takim jakim jest ono na co dzień. Chodzi o to co fascynuje i przeraża. Każdy człowiek przecież coś czuje, dlatego jego muzyka wcale nie musi być dla wybranych, wręcz przeciwnie, jest to muzyka dla wszystkich, muzyka która porusza rozum i serce.

Wydawnictwo promuje singiel „Dym”.

Na debiutanckim albumie wśród gości można usłyszeć wschodzące gwiazdy nowej alternatywy: duet Jan Serce oraz zjawiskowego Koko Die, na co dzień współtworzącego zespół Clock Machine.


„INTERWAŁ” to album o czasie, o oddechu między jednym a drugim, o skumaniu tego co było i tego co ma być. – mówi Artysta.

Podziel się swoją opinią ;)