Piotr Schmidt Quartet – Saxesful

Dokładnie miesiąc temu (1 września) odbyła się premiera płyty Piotr Schmidt Quartet – Saxesful, która ukazała się nakładem wydawnictwa SJRecords. Album ten nagrany został z plejadą najwspanialszych saksofonistów polskiego jazzu, takich jak Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski czy Henryk Miśkiewicz. Płycie towarzyszyć będzie seria koncertów w największych salach koncertowych w całej Polsce. Jest to 10-ta autorska płyta lidera przypadająca w 10-tą rocznicę jego działalności artystycznej.
Z tej okazji producent i wydawca – SJRecords – wypuścił drugi utwór promocyjny z płyty – standard jazzowy “Stella By Starlight” Victora Younga:
W dniu premiery lub parę dni później płyta “Saxesful” pojawiła się w większości dobrych sklepów muzycznych, w serwisach internetowych oraz w streamingowych, w tym na empik.com, amazon, itunes, spotify, jazzsound.pl i na półkach w Empiku. Płytę można także kupić bezpośrednio u wydawcy na www.sjrecords.eu.

Mistrzowie saksofonu towarzyszą zespołowi Piotr Schmidt Quartet zarówno na krążku, jak i w trasie koncertowej, która zaczęła się już 22 września w Katowicach w Filharmonii Śląskiej. Trasa zagości także w takich miastach jak: Rzeszów, Gdańsk, Warszawa, Częstochowa, Kołobrzeg, Jelenia Góra i Wrocław.

Repertuar zespołu to hity muzyki jazzowej: znane standardy zaaranżowane i zagrane tak, by pozostać w sercu słuchaczy na bardzo długo. Jest to 32 płyta wydawnictwa SJRecords – www.sjrecords.eu.

premiera: 1 września 2018

(…) Ten album to wspaniała kolekcja najlepszych jazzowych numerów, pięknie wykonanych i przyjemnych w odbiorze – w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jazz to ostatecznie źródło czystej rozkoszy dla jego miłośników; ten album dostarcza dużej porcji tejże rozkoszy. Smacznego!

Adam Baruch, Sierpień 2018

www.adambaruch.com


Skład zespołu:

Piotr Schmidt – trąbka
Wojciech Niedziela – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

goście specjalni:

Jan Ptaszyn Wróblewski
Zbigniew Namysłowski
Henryk Miśkiewicz
Grzech Piotrowski
Piotr Baron
Maciej Sikała
Adam Wendt


 

Podziel się swoją opinią ;)