PL Music Video Awards – znamy nominowanych!

PL Music Video Awards to organizowany poraz pierwszy festiwal poświęcony wyłącznie polskim wideoklipom. Spośród 405 zgłoszonych wideoklipów przez profesjonalną komisję selekcyjną zostały wyłonione te najlepsze. Nagrody zostaną przyznane w ośmiu kategoriach.

Poznaliśmy artystów, którzy walczyć będą o nagrodę PL Music Video Awards. Na dzień dzisiejszy przedstawiono listę nominowanych w siedmiu kategoriach: HipHop, Pop, Alternatywa, Rock i ostre brzmienie, Folk, Muzyka elektroniczna, Extra oraz Ważny Przekaz, czyli Debiut, której nominacje poznamy 12 listopada.

Festiwal PL Music Video Awards odbędzie się w dniach 16 i 17 listopada. Gala wręczenia nagród odbędzie się 17 listopada w klubie Format w Łodzi.


Oto lista nominowanych w poszczególnych kategoriach:

wykonawca/tytuł (reżyseria, zdjęcia, montaż, scenariusz, scenografia, produkcja)

ALTERNATYWA

  1. Drekoty Troskliwy (Zuzanna Plisz, Kacper Fertacz, Nikodem Chabior, Zuzanna Plisz, Ewa Mroczkowska, HAKA Films: Tomasz Morawski, Wojciech Strzemiński)
  2. Chilli Crew Pytam” (Sebastian Juszczyk, Paweł Maluśki, Sebastian Juszczyk, Sebastian Juszczyk, Cacy Group, Juzz Media)
  3. Mrozu / Flirtini „Ikar” (ALAN WILLMANN / ANIA BYSTROWSKA, MIKOŁAJ SYGUDA, MACIEK KOZŁOWSKI, ALAN WILLMANN / ANIA BYSTROWSKA, ALAN WILLMANN / ANIA BYSTROWSKA, OLA PUDŁO)

  4. Nosowska „Ja pas” (Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, Katarzyna Nosowska/Jacek Kościuszko, – , Iza Klein)
  5. Julian Uhu (Andrzej Stepouois, Ignacy Ciszewski, Jakub Dylewski, Andrzej Stepouois, Jakub Dylewski Andrzej Stepouois, Agata Witczak, Andrzej Stepouois)
  6. Blauka „Figle zuchwałe” (Olga Czyżykiewicz, Tomasz Gajewski, Magda Pogoda, Olga Czyżykiewicz /Blauka Zuzanna, Markiewicz Blauka)

HIP – HOP

  1. PRO8L3M „Flary” (Piotrek Matejkowski, Kajetan Plis, Kuba Tomaszewicz, Gabriel
    Wołoszyn, Kuba Kiewicz / Odniechcenia Piotrek Matejkowski)
  2. Rasmentalism feat. Otsochodzi „Moment” (Maciej Buchwald, Tomasz Gajewski, Tomasz Kolak, Maciej Buchwald, Maciej Sikorski, Maciej Buchwald)
  3. Pokahontaz ft. Kaliber 44 „404” (Aleksander Kozłowski (PRZEDMARAŃCZA), Aleksander Kozłowski, Aleksander Kozłowski, Aleksander Kozłowski, Aleksander Kozłowski, Aleksander Kozłowski (PRZEDMARAŃCZA))
  4. Ten Typ Mes „Wyględów” (Daniel Jaroszek, Filip Załuska, Televisor, Daniel Jaroszek, Jakub Kiewicz, Czesiek Bekham, Dorota Kulawik / Od Niechcenia Daniel Jaroszek)
    TEDE & SIR MICH DZIUP L.A. (JACEK GRANIECKI & BARTOSZ DEJA MATEUSZ STROJEWSKI, BARTOSZ DEJA, JACEK GRANIECKI & BARTOSZ DEJA, EKIPA NWJ, JACEK GRANIECKI & BARTOSZ DEJA)
  5. Kleszcz „Mówili mi” (Radosław Bereś, Radosław Bereś, Radosław Bereś, Radosław Bereś, Łukasz Stępień, Radosław Bereś, Radosław Bereś)

POP

  1. Kayah i Zbigniew Wodecki „Chwytaj dzień” (Roman Przylipiak, Patryk Kin, Przemysław Chruścielewski, Roman Przylipiak, Zuzana Sitkowska, Next Film)
  2. Kortez „Dobry moment” (Agata Trafalska, Ola Przytuła, Ola Przytuła, Agata Trafalska, – ,Ola Przytuła)
  3. Kuba Badach Jestem kimś” (Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, Sylwia Kościuszko FILM IMAGE)
  4. Sarsa Motyle i ćmy” (Adam Romanowski, Adam Romanowski, Łukasz Jaśniak, Adam Romanowski, Anna Nowacka, Warsaw Production Team)
  5. SYLWIA GRZESZCZAK & LIBER (Olga Czyżykiewicz, Tomasz Gajewski, Patrycja Piróg, Olga Czyżykiewicz, Natalia Maria Mleczak, Alicja Jagodzińska)
  6. Marysia Starosta Dlatego” (Piotr Smoleński, Piotr Smoleński, Piotr Smoleński, Piotr Smoleński, Piotr Smoleński, Universal Music)

 MUZYKA ELEKTRONICZNA

  1. NOSOWSKA & ZAMILSKA Jeśli wiesz co chcę powiedzieć” (Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, Jacek Kościuszko, – , Iza Klein)
  2. JANKA Zmiennicy dub” (Mateusz Wołoczko, Mateusz Wołoczko, Piotr Kaliński, Mateusz Wołoczko, Mateusz Wołoczko, U Know Me Records)
  3. Karolina Czarnecka Mój pokój” (Karolina Czarnecka, Tomasz Czernicki, Anna Dobrowodzka, Karolina Czarnecka, Domi Grzybek, Marcin Władyka Domi Grzybek, Tina’s Tale)
  4. Bovska Kimchi” (Bovska & Bartek Szadurski, Bovska, Bartosz Szadurski, – , Bovska, Bovska)
  5. MANOID feat. Josephine Philip Take Me” (Okime Emiko, Okime Emiko, operatorzy drona: Mateusz Gzik, Damian Steporowski, Okime Emiko, Okime Emiko, lustra „Tafla” oraz rzeźba „Nawa“: Oskar Zięta (Zieta Prozessdesign), Okime Emiko)

FOLK

  1. Kwiat Jabłoni Dziś późno pójdę spać” (Michał Gruszczyński, Katarzyna Sienkiewicz, Michał Gruszczyński, Michał Gruszczyński, Michał Gruszczyński, Alicja Kokosińska, Filmovar)
  2. Peter J. Birch Melinda” (Urszula Morga, animacja: Bartosz Mikolajczyk, Bartosz Mikołajczyk, Urszula Morga, – , Esy-floresy studio animacji)
  3. Warszawskie Combo Taneczne U Bronki wstawa” (Maciej Buchwald, Tomasz Gajewski, Anna Gontarczyk, Maciej Buchwald, Anna Łukasik, Dina Bienfait, Maciej Buchwald)

ROCK I OSTRE BRZMIENIE

  1. Pogodno Tak to teraz” (Sebastian Juszczyk, Paweł Maluśki, Sebastian Juszczyk, Sebastian, Juszczyk, – ,Juzz Media)
  2. Neuoberschlesien Fart” (Sławek Pietrzak, Paweł Grabowski, Paweł Grabowski, Sławek Pietrzak, JJW Studio Telewizyjne S.P Records)
  3. Behemoth God=Dog” (Dariusz Szermanowicz, Jakub Jakielaszek, Krzysztof Kozłowski, Dariusz Szermanowicz, Dariusz Szermanowicz, Adam Nergal Darski, Rafał Osiński, Grupa13 Sp. z o.o.)
  4. Kazik + Zdunek Ensemble Zabiłem kolegę na poligonie” (Sławek Pietrzak, Kuba Jędrzejewski, Bartek Jankowski / 7pixels, Kuba Jędrzejewski, Bartek Jankowski / 7pixels, Sławek Pietrzak SP RECORDS, Kuba Jędrzejewski,, Bartek Jankowski / 7pixels)
  5. Riverside Lament” (Tomasz Pulsakowski, Maciej Badach, Mateusz Socha, Tomasz Pulsakowski, Mariusz Duda, Krzysztof Bienkiewicz, Tomasz Pulsakowski, n.d., Sightsphere)

EXTRA

(dawna nazwa kategorii – INNA. Została jej zmieniona nazwę, żeby lepiej odzwierciedlać teledyski, które chcieliśmy wyróżnić, a które
nie zmieściły się nigdzie, w tradycyjnych kategoriach):

  1. Klementyna Umer „Nie poznaję siebie” (Olga Czyżykiewicz, Tomasz Gajewski, Patrycja Piróg, Olga Czyżykiewicz, Olga Czyżykiewicz, Tomasz Gajewski, Gabriela Stankiewicz)
  2. LoverBoy „W aucie się nie jara” (LoverBoy, Bartosz Szaruga, Bartosz Szaruga, Bartosz Szaruga, Bartosz Szaruga Bartosz Szaruga, LoverBoy)
  3. Mateusz Czarnowski – kompozycja, orkiestracja utworu Malina Prześluga-Delimata – tekst Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Miłosz Bembinow – dyrygent AnnaSokulska – wokal Antoni Zawol – wokal Jolanta Szczepaniak – przygotowanie wokalne Maciej Cybulski – produkcja, miks, mastering Rzeczny Blues z 1929r. (Dagmara Pochyła, Dagmara Pochyła, Dagmara Pochyła, Dagmara Pochyła, Dagmara Pochyła, Rabbit Hole Wytwórnia)
  4. Klub Komediowy feat. Radek Łukasiewicz „Służba leśna” (Kobas Laksa, Kamil Płocki, Kobas Laksa, Kobas Laksa, – , Klub Komediowy)

WAŻNY PRZEKAZ:

  1. SABINA „Panowie w kapeluszach” (Filip Bojarski, TomaszWierzbicki, n/a, Filip Bojarski, Tomasz Wierzbicki, Sabina Karwala, Joanna Viktoria, Kolska Konstancja Sawicka)
  2. Leszek Stanek „Lost boy” (Roman Przylipiak, Patryk Kin, Rafał Jastrzębski i Roman Przylipiak, Roman Przylipiak, Roman Przylipiak, Wonderland Pictures Company, Alicja
    Jagodzińska)
  3. Solar feat. quebonafide „Ostatni snap” (Grzegorz Radomski, Tomek Michalczewski, Kuba Józefowicz, Grzegorz Radomski i Daniel Wardziński, Grzegorz Radomski, ApoArt – Przemek Osiński)
  4. Maja Kleszcz „Odyseja” (Bartosz Piotrowski, Bartosz Piotrowski, Wojtek Siara, Bartosz Piotrowski, Kostiumy: Natasha Dziewit, Producent: Fonobo Label / MTJ, Producent wykonawczy: Wojtek Adamczyk)
  5. Reni Jusis „Tyyle miłości” (Ola Przytuła, Ola Przytuła, Ola Przytuła, Reni Jusis, Michał Przytuła, Tomasz Makowiecki, Michał Przytuła, Ola Przytuła, Michał Przytuła)
  6. Natalia Niemen „Terra deflorata” (Olga Czyżykiewicz, Tomasz Gajewski, Joanna Satanowska, Olga Czyżykiewicz, Olga Czyżykiewicz, Olga Czyżykiewicz)

Zajrzyj po więcej:

www: http://www.plmva.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *