POLA CHOBOT & ADAM BARAN łączą siły z KATHIĄ – singiel “Mów” już dostępny

Pola Chobot & Adam Baran prezentują singiel „Mów”. W utworze można usłyszeć Kathię, która wystąpiła również w teledysku duetu.

„Mów” to wielowymiarowa opowieść, którą można czytać na wiele sposobów. Z jednej strony opowiada o samotności w relacji, z drugiej – o ogólnym i wszechobecnym braku porozumienia, z trzeciej – o odrzuceniu, o byciu niezauważonym, niezaopiekowanym i panicznie łaknącym odrobiny uwagi od drugiej osoby. Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, „Mów” można opisać jako przenikliwy walczyk, pełen rozpaczliwych gitar, wyjątkowych akcentów rytmicznych i szlachetnych kolorów, które nadają mu instrumenty smyczkowe.

Do współpracy przy najnowszym utworze Pola Chobot & Adam Baran zaprosili Kathię. – Od razu poczuliśmy z Kathią wspólną energię i bardzo się we troje polubiliśmy. Szukamy w muzyce emocji, prawdy i ludzi, którzy nie boją się tańczyć na granicy poprawności – wyjaśnia duet.

Współpraca przebiegała naturalnie, a w studio i na planie teledysku (w reżyserii Ivana Bambalina) panowała atmosfera wzruszenia i uniesień. Duet wspomina ten czas z czułością. – Ogromnie cenię sobie współpracę z Jeremiaszem Hendzlem, który wspiera nas produkcyjnie przy nadchodzącej płycie. To między innymi dzięki niemu i temu, jaką atmosferę komfortu potrafi wytworzyć w studiu, wszyscy mogliśmy oddać się temu, co najważniejsze – emocjom – dodaje Pola Chobot.

„Mów” to kolejny podwójny singiel zapowiadający nowy album Poli Chobot & Adama Barana. Jest to II akt obrazkowego tryptyku, pt. „Wiatr” – Bo… wiatr zrywa się zwykle tuż przed burzą, wprowadzając niezwykłe napięcie w oczekiwaniu na to, co, gdzie i kiedy uderzy – podsumowuje tajemniczo duet.

I akt tej opowieści to „Deszcz” i towarzyszy mu powstały we współpracy z Ofelią utwór „Szczypię się w skórę”.

„Mów” zapowiada nadchodzący album Poli Chobot & Adama Barana, który ukaże się w marcu tego roku.

Podziel się swoją opinią ;)