“POTWORY” – Proszę się nie bać, to tylko nowy album Ali i Zastarego

Ona to Ala, a on – Zastary (na robienie trapu). Razem tworzą duet życiowy i zawodowy – nie tylko piękną parę, ale i piękne utwory. W 2020 roku wydali doceniony przez dziennikarzy album “JUTRO?”. Od tamtej pory życie pisało scenariusze z większym lub mniejszym udziałem muzyki. Dziś wracają z nowym albumem zatytułowanym “POTWORY”, którym chcą pokazać, że pop nie musi być ani nudny, ani głupi. 

„POTWORY” to płyta eskapistyczna. 11 utworów idealnych na podróż w kosmos. Bilet w dwie strony, okrężną drogą z przeszkodami – opowiadają artyści. – Piosenki na tę płytę zbieraliśmy długo. Zręby najstarszych powstały jeszcze przed premierą „JUTRO?”. Można więc powiedzieć, że w pewnym sensie „POTWORAMI” debiutujemy z ALA | ZASTARY po raz drugi. W naszych życiach, muzyce i rzeczywistości dokonało się wiele zmian. Nie był to proces lekki i przyjemny. Mieliśmy o czym pisać i od czego uciekać. Mamy nadzieję, że ten album zamieszka z Wami i zostanie na dłużej.

Album zapowiadały single: “Usłyszałam”, “Za Dużo %”, “Hejty” oraz “Pracuję”.

Ala | Zastary łączą zamiłowanie do rodzimego popu ze współczesnym r’n’b, elektroniką, lo-fi i housem, tworząc nową jakość w polskojęzycznej muzyce rozrywkowej. Dzisiaj swoją premierę drugi album długogrający zatytułowany “POTWORY”. W znajdujących się na nim utworach zwracają się ku bardziej klubowym, transowym wpływom. Inspiracje housem i disco spotykają się tu z nawiązaniami do klasyki muzyki elektronicznej spod znaku Gary’ego Numana, a syntezatory i samplery sąsiadują z brzmieniem gitar i trąbki. Piosenki, bardziej osobiste niż dotychczas, opowiadają o rozczarowaniach, frustracjach, wolności, pracy, nadziei na zmianę oraz… UFO! 

Alicja Boratyn od najmłodszych lat znana jest z zespołu Blog 27. Jakub Sikora to m.in. założyciel Crab Invasion. Oprócz projektu Ala Zastary razem z Jakubem Czubakiem współtworzyli zespół New People.

Album jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Podziel się swoją opinią ;)