Poznajcie bluesowo rockowy zespół Strange

Muzyka zespołu to, według lidera, prostolinijny, autorski „mix” bluesa, rocka, soulu i jazzu połączony z radością grania i wyrażania siebie przez muzykę i teksty. 

Gramy bo to lubimy. Gramy, aby muzyką opowiedzieć to, czego nie chce przystroić w słowa proza życia. Gramy, żeby nie oszaleć, i po to żeby zwariować… Gramy, żeby nie popaść w melancholię, i po to, by melancholię pielęgnować. Gramy, by dźwiękami podlewać kiełkujące dobre chwile, niech wzrastają, niech będzie ich dużo, a my podzielimy się nimi z Wami. – Artur & Edyta & Wojtek

Strange to zespoł, który powstał w maju 2014 roku z inicjatywy Artura Kupczyka – autora tekstów i muzyki, absolwenta tyskiego ogniska muzycznego i wziętego kucharza. Do 2017 roku zespół funkcjonował jako duet – wraz z i Wojciechem Zubrzyckim, pedagogiem, który współpracował z wieloma śląskimi zespołami, m.in. Silesian Sound System, Folkoperacja czy FreeVillage. Dwa lata temu do zespołu dołączyła Edyta Mojeścik, Miss Góralka 2016, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Ciesyznie oraz Społecznego Ogniska Muzycznego w Wiśle.

Pod koniec lipca zespół opublikował w sieci swój najnowszy klip do utworu „Plastikowy Świat”:


Utworów możecie również posłuchać w serwisach streamingowych : https://independentdigital.ffm.to/plastikowyswiat