Pozytywka prezentuje płytę “Fundament mocy” i najnowszy klip „Doktor Elektron”

Za nami długo oczekiwana premiera najnowszego studyjnego wydawnictwa nowosądeckiej Pozytywki. Szumnie zapowiadany na 11 kwietnia br. „Fundament Mocy”, jak i kolejny klip promujący płytę nareszcie ujrzały światło dzienne! 

Muzycy nie kryją dumy z „Fundamentu Mocy”:
To kolejny wymiar Pozytywki, który obudzi w słuchaczu drzemiącą moc! Nowy, energiczny album przedstawia przygody, przyjaźń oraz przenosi w rozmaite magiczne krainy, od pięknej natury po kosmiczne wibracje – komentuje Daniel „Deny” Gądek, lider formacji.
Fundamenty są solidne, aż miło pomyśleć jak będą wyglądać kolejne piętra tego muzycznego konceptu – mówi Bartosz Szarek, menadżer Pozytywki, i podsumowuje ostatni okres współpracy z zespołem: Parafrazując słowa klasyka: „Człowiek zostaje menadżerem, kiedy nie może być artystą. Tak samo, jak staje się donosicielem, kiedy nie może być policjantem. Albo informatorem, kiedy nie może być żołnierzem”. Półrocze spędzone z zespołem było dla mnie czasem wyjątkowym, pięknym i trudnym, frustrującym i fascynującym, „nowym” i „starym”. Miałem do czynienia z wieloma zespołami, ale w porównaniu z nimi, większość z nich była cienka jak barszcz z podłej jadłodajni. Chłopaki są inni! Przyznaję się oficjalnie – jestem wyznawcą zespołu Pozytywka!
Płyta “Fundament Mocy” stanowi kolejną po „Pogodnej Unii Bohaterów” część bardziej rozbudowanego i głębszego konceptu: z jednej strony nawiązującego do debiutu formacji z 2017 roku, z drugiej tego, co w przyszłości stawiane będzie na fundamentach drugiego longplaya.
Dokładnie 31 maja zespół opublikował klip do „Doktora Elektrona”, który jest muzycznym eksperymentem zespołu z elektroniką:

To chyba najdziwniejsza rzecz, jaką nagraliśmy. Ciężko doszukiwać się tutaj głębszego przekazu – luźna piosenka z dobrą dawką poczucia humoru. „Doktor Elektron” to jeden z tych zwariowanych kawałków, który musi być na każdej płycie. Wyróżnia się od reszty, ale też nie odstaje jakościowo od innych utworów z „Fundamentu Mocy”. Jest dosyć nietypowy, ale ma takie swoje mocne uderzeniekomentują muzycy.


Tracklista:
1. Wiosna
2. Screamo Trickz
3. Biały Lew
4. Lato
5. Neony
6. Jagody
7. Raiders
8. Ścieżka Goku
9. Zaczarowane Koło
10. Doktor Elektron
11. Mentalne Budowle

Obecny skład zespołu:
Daniel „Deny” Gądek – gitara, wokal, muzyka
Andrzej „Sajan” Stec – wokal
Kamil „Kadżor” Nędzia – rap
Wojciech „Wojtas” Fedeńczak – gitara basowa
Piotr „Pietro” Mordarski – perkusja
Michał Mordarski – gitara rytmiczna
Jonathan „Jonek” Hojdys – instrumenty klawiszowe/elektronika

 

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że oprócz formatu fizycznego, nowa płyta Pozytywki jest już dostępna poprzez iTunes, Spotify, Tidal oraz inne serwisy streamingowe.