Premierowy singiel Ani Byrcyn „Chowam się”

Ania Gąsienica – Byrcyn to finalistka 11 edycji programu „The Voice of Poland”. Mieszka w Zakopanem i pochodzi z jednego z najstarszych podhalańskich rodów.

Jej pradziadek Stanisław Gąsienica-Byrcyn był pionierem narciarstwa tatrzańskiego i jednym z najbardziej znanych i bohaterskich ratowników TOPR-u od 1909 roku. Ania muzyką i śpiewaniem zajmuje się od 5 roku życia.Od 2018 roku występuje w zespole ludowym „9 Syił”, z którym koncertowała od Kościeliska, aż po Pekin czy Delhi. Obecnie studiuje w Katowicach na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej im.K.Szymanowskiego.

Najnowsza piosenka Ani „Chowam się” utrzymana jest w stylistyce retro soul i r`n`b. Muzykę skomponował Marcin Nierubiec, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Doda, Urszula, Gromee i inni. Słowa napisała Ania Byrcyn I Jan Karpiel.Reżyserem teledysku jest Olga Czyżykiewicz. Producentem muzycznym jest Darek Polubiec, a producentem wykonawczym Agata Kuźnicka.

„Dedykujemy z Anią ten utwór wszystkim osobom nadwrażliwym, które czują, kochają i przeżywają świat mocniej. W trudnym czasie po pandemii wszyscy  potrzebujemy empatii i bliskości drugiego człowieka.” mówi kompozytor utworu „Chowam się” Marcin Nierubiec. „Okres pandemii uświadomił mi, jak bardzo nasz świat jest kruchy, jednak ja wierzę w to, że to tylko etap przejściowy i że mimo wszystko czeka nas dobra i jasna przyszłość. I o tym właśnie jest piosenka Chowam się” dodaje Ania Byrcyn.

(foto: Apeture Studio)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.