MIN t prezentuje drugi solowy album i promujący go klip pt. „Fight Freeze Flight”.

MIN t  – wrocławska kompozytorka i wokalistka mieszkająca w Berlinie – wraca z drugim, solowym albumem pt. „Shot To Pieces”! Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty. 

Martyna Kubicz znana jako MIN t prezentuje 13 premierowych utworów, będących obrazem ewolucji eksperymentalnego stylu artystki. Po debiutanckim krążku pt. Assemblage, wielu koncertach na festiwalach w Polsce i zagranicą oraz udanej akcji crowdfundingowej w serwisie KickstarterMIN t wróciła do studia by stworzyć płytę pt. Shot to Pieces we współpracy z Leo Abrahamsem,  światowej klasy muzykiem i producentem, nagrywającym między innymi z Jonem Hopkinsem, Wild Beasts, Ghostpoet czy Brianem Eno.

Jaki jest drugi album MIN t?

Drugi, solowy album MIN t zabiera słuchaczy w podróż po skrajnych stanach i towarzyszących im emocjach. To mistrzowsko pogłębiony i skondensowany industrialny amalgamat popowego rave-artu, przepełnionego ogromem bólu i mroku, lecz jednocześnie pełnego miłość i pasji do życia. 

Punktem wyjścia do stworzenia tak rozbudowanego muzycznie materiału były zarówno jej lata młodości, jak i wyboista droga, którą przeszła w Berlinie jako samodzielna, niezależna artystka. Opowiada o nieudanych związkach, kurczowym trzymaniu się marzeń i zanurzeniu w głębi wielkiego miasta. Najnowszy singiel Fight Freeze Flight otwiera tracklistę, a zarazem rozdział w karierze muzycznej MIN t:

Napisałam Fight Freeze Flight” po pierwszym napadzie paniki. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje, czułam się unieruchomiona i totalnie przestraszona. Chciałam w tej piosence porozmawiać ze swoim lękiem, uczłowieczyć go i spróbować zrozumieć. Opowiedziałam o tym uczuciu siostrze, ona ubrała moje emocje w słowa. 

W utworach na Shot To Pieces dzieje się bez wątpienia bardzo dużo: synkopowane bity rozgałęziają się i zapętlają wraz samplami i płynącymi kaskadami klawiszy, a motywem spajającym wszystkie elementy w bezpieczną całość, jest przewodzący wszystkim dźwiękom głos MIN t:

Muzycznie, jest to kolaż różnych wspomnień. Sample, na których opiera się singiel były nagrywane na moim berlińskim podwórku, a solówka będąca przerywnikiem utworu to nagrany egzamin z jazzowego fortepianu (transkrypcji solówki Oscara Petersona). Wszystkie te niby-przypadkowe dźwięki, oddają moje uczucie zamrożenia i zagubienia w rzeczywistym świecie – dodaje autorka. 

W najnowszym singlu gościnnie rapuje berliński MC – Young Naughty Soul, który wystąpił również na planie teledysku wcielając się w postać antagonisty. W opisanej słowem ale i obrazem historii, MIN t stara się  uciec przed uczuciem, które wprawia ją w histeryczny lęk, by ostatecznie postanowić się z nim zmierzyć. Album Shot To Pieces znajdziemy we wszystkich serwisach streamingowych, a promujący go klip Fight Freeze Flight jest dostępny w serwisie Youtube.

Podziel się swoją opinią ;)