Razem i to BEZ WYMÓWEK – Mery Spolsky i Kuba Karaś z miłosnym przekazem

Muzyka to niezwykle ważny element życia. Do niej się tańczy i przy niej się bawi, ale to też sposób na jednoczenie ludzi i trafianie do nich z ważnymi przekazami. Usłyszane w takiej formie, mają większą szansę, by przemówić do danego grona osób i zmienić ich nastawienie. Wychodząc z tego założenia, stworzono utwór pt. „Bez Wymówek”. To kawałek, który powstał we współpracy z marką Durex, a jego autorami są Mery Spolsky i Kuba Karaś, którzy po raz pierwszy mieli okazję ze sobą pracować. Poprzez mówienie o tym, dlaczego warto używać gumek i stawiać na bezpieczny seks, piosenka ma zachęcić do podejmowania odpowiedzialnych decyzji. 

„W gumce nic nie czuję”, „nic złego się nie stanie”, „wyjmę na czas” – to popularne wymówki, powstrzymujące przed korzystaniem z prezerwatywy, które pomimo tego, że nie znajdują odzwierciedlania w rzeczywistości, wciąż są stosowane. Dlaczego? Bo brakuje odpowiedniej wiedzy i świadomości odnośnie konsekwencji uprawiania seksu bez zabezpieczeń, ale też dlatego, że otwarte rozmowy o seksie to wciąż rzadkość. Ta ostatnia kwestia, czyli komunikacja, jest kluczem i pierwszym krokiem do tego, by zadbać o zdrowie obydwu stron. I właśnie do niej inspiruje najnowszy utwór stworzony we współpracy z Durex przez Mery Spolsky i Kubę Karasia. 

Wszyscy wiemy, na jakim poziomie jest edukacja seksualna w Polsce, dlatego myślę, że bardzo ważne są kampanie budujące świadomość w tym zakresie i bardzo cieszę się, że mogę brać w takiej udział. Chciałbym, żeby stworzona przeze mnie i Mery piosenka zdjęła niepotrzebne tabu towarzyszące tematom związanym z seksem i żeby ludzie zaczęli o nich otwarcie rozmawiać, a co za tym idzie – żeby zaczęli bawić się odpowiedzialnie 

Kuba Karaś

Praca nad kawałkiem „Bez Wymówek” sprawiła mi ogrom satysfakcji – głownie dlatego, że jest to kawałek, który niesie ze sobą ważny przekaz i naprawdę ma szanse zaprowadzić jakąś zmianę. Mam nadzieje, że utwór spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony moich słuchaczy i że poza tym, że będą się przy nim dobrze bawić, uświadomią sobie, jak ważny jest bezpieczny seks 

Mery Spolsky

Kluczowe w utworze jest śpiewane przez Mery Spolsky zdanie: „Chcę miłości romantiko, ale nie na dziko”. Bo w seksie chodzi o przyjemność i komfort, a tych nie da się odczuwać bez poczucia bezpieczeństwa każdej ze stron. Gumki są niezbędne, bo wspierają ochronę nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzięki temu można totalnie oddać się chwili i po prostu super się bawić. 

Podziel się swoją opinią ;)