RE: RZESZÓW FESTIVAL – DWA DNI NAJLEPSZEJ MUZYKI I INTERAKTYWNYCH ATRAKCJI ŚWIETLNYCH

RE: Rzeszów

Dwa dni RE:laksu, dwie sceny, kilkanaście największych gwiazd rodzimej sceny muzycznej oraz unikalne połączenie muzyki i światła – to przepis na RE: Rzeszów Festival, który odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2022 r. na Bulwarach nad Wisłokiem.

  1. Sprawdź szczegółowy program imprezy.
  2. Park świateł
  3. Strefa dzieci i młodzieży
  4. Bilety

W przedostatni sierpniowy weekend rzeszowskie bulwary wypełnią się nie tylko wspaniałą muzyką, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł. Organizatorzy zaprosili największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej takie jak m.in. Pezet, Mrozu, Brodka, Ørganek, Margaret, Baranovski, Natalia Przybysz czy Fisz Emade Tworzywo oraz wyjątkowych artystów zajmujących się efektami wizualnymi, aby stworzyli wspólnie niepowtarzalną przestrzeń wypełnioną muzyką i światłem.

RE: Rzeszów Festival będzie podzielony na dwie sceny muzyczne. Na RE STAGE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy oraz rocka. Będą to wokalistki, wokaliści i zespoły, których koncerty to spektakularne show, a przeboje pochodzą z czołówek list serwisów streamingowych. 

W sobotę 20 sierpnia zagrają: Pezet, Mrozu, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Igor Walaszek – Igo oraz Szczyl. 

W niedzielę 21 sierpnia zaś: Brodka, Ørganek, Margaret, BARANOVSKi, Arek Kłusowski, Zdechły Osa.

Na DANCE STAGE pojawią się z kolei czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce – Novikę oraz jednego z najbardziej oryginalnych twórców muzyki elektro w Polsce – Baascha. 

W sobotę usłyszymy Rat Kru, NOVIKA 2.0 Live, Kamp! An On Bast / Last Robots feat. Novika a w niedzielę Baasha, Niemoc, Rysy, Coals i A_GIM.

Jaki będzie nowy festiwal?

O tym mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek: – Razem z organizatorem postawiliśmy na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha naszego miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Pełen dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu – tłumaczy prezydent Rzeszowa. Ma ściągać do Rzeszowa nie tylko fanów dobrej muzyki z okolicy, ale i z całej Polski. 

RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami – RE to REcykling i REuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku, a także o najlepszej jakości rozrywce. 

Wyjątkowość konceptu RE:Rzeszów Festival zapewnia kompilacja fantastycznych koncertów i unikalnych projektów wizualnych. Chcemy, żeby nowy festiwal był dwudniowym piknikiem z muzyką i światłem dla całych rodzin – dla młodych, dla 20-40 latków i dla wszystkich, którzy kochają muzykę oraz szukają wrażeń na najwyższym poziomie – mówią organizatorzy RE:Rzeszów Festival, Anna Pruszyńska, dyrektor produkcji eventów oraz Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów z Agory. 

Szczegółowy program imprezy

Sobota, 20 sierpnia 

Scena główna – RE Stage

16:00-16:45 SZCZYL

17:30-18:15 IGO

19:00-20:00 FISZ EMADE TWORZYWO

20:45-21:45 NATALIA PRZYBYSZ

22:30-23:30 MROZU

00:15-01:15 PEZET

Scena taneczna – Dance Stage

16:45-17:30 RAT KRU

18:15-19:00 NOVIKA 2.0 LIVE

20:00-20:45 KAMP!

21:45-22:30 AN ON BAST

23:30-00:15 LAST ROBOTS FEAT NOVIKA

Niedziela, 21 sierpnia 

Scena główna – RE Stage

16:00-16:45 ZDECHŁY OSA

17:30-18:15 AREK KŁUSOWSKI

19:00-20:00 BARANOVSKI

20:45-21:45 MARGARET

22:30-23:30 BRODKA

00:15-01:15 ORGANEK

Scena taneczna – Dance Stage

16:45-17:30 NIEMOC

18:15-19:00 COALS

20:00-20:45 RYSY

21:45-22:30 BAASCH

23:30-00:15 A_GIM

INTERAKTYWNE INSTALACJE MULTIMEDIALNE NA FESTIWALU

RE: Rzeszów Festival to nie tylko dwa dni znakomitej muzyki w otoczeniu zieleni i rzeki, ale także niesamowite efekty świetlne i instalacje multimedialne, stworzone przez dyplomantów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Niektóre z nich zapewnią ciekawą interaktywną zabawę, inne skłonią do zastanowienia się nad stereotypami, kolejne wciągną w mroczny świat artystycznych fantazji ich twórców.

Festiwalowiczów przywita na samym wejściu świetlny portal RE:entrance autorstwa Damiana Ziółkowskiego. W zamyśle twórcy, przechodzący przez rozbłyskującą czerwonym światłem instalację, mają zostawić za sobą codzienne sprawy i przejść do wyjątkowego świata muzyki i światła Re:Rzeszów Festival.

W wyizolowanych od światła boksach zobaczymy także wirtualne portrety Emilii Ishizaki zatytułowane ‘Noppera-bō’ (imię mitologicznego, japońskiego demona bez twarzy). Widzowie wchodząc w obszar instalacji są obserwowani z ukrytej kamery, a ich wizerunki przetwarzane w maski – niewygodne i odrealnione. Instalacja jest pretekstem do refleksji nad pojęciem tożsamości. 

Zobaczymy także instalację „BE A MAN!’, autorstwa Bartosza Wyszyńskiego. Za pomocą urządzeń, które znamy z konsoli do gier, „kąpiąc” się w deszczu interaktywnych, obraźliwych epitetów, będziemy mieli okazję zmierzyć się ze stereotypami dotyczącymi tzw. prawdziwej męskości. Będzie można także zajrzeć do instalacji multimedialnej Tomasza Miśkiewicza inspirowanej ’street art’em’. Realny pędzel i wirtualna farba pozwalają doświadczyć technik sztuki ulicznej w zaskakującej ‘rzeczywisto-wirtualnej’ formie.

STREFA DZIECI I MŁODZIEŻY

Na RE:Rzeszów Festival poza licznymi koncertami i niesamowitymi instalacjami multimedialnymi, na festiwalowiczów czekają także atrakcje dla dzieci, nastolatków i całych rodzin, którym dedykowana jest Strefa Dzieci i Młodzieży działająca w godzinach 16.00-21:00. Warto pamiętać, że dzieci do lat 5 uczestniczą w festiwalu za darmo, a dla tych w wieku 6-12 lat przewidziana jest zniżka na bilet 50%. 

Organizatorzy oraz partnerzy festiwalu przygotowali moc atrakcji. 

Pustelnia Rzeszów wraz z Turkusową Polaną oraz Early Stage Rzeszów, zapraszają do kolorowej przestrzeni, która na dwa dni zamieni się w tętniącą radością Strefę Zabaw i Kreatywności dla Małych i Dużych.

Pod okiem doświadczonych animatorek przewidziane są m.in.: wspólne budowanie kolorowego szałasu-fotobudki wielkie malowanie obrazu XXL, joga na trawie “na wesoło”, mega bańki mydlane, kredowe rysowanki chodnikowe, układanie tęczowych eko-mandali, zabawy z chustą, gry zręcznościowe w języku angielskim, skoki w workach, przeciąganie liny, wyścigi węży, wielka pajęczyna i wiele więcej. Dodatkowo warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych: ceramiczny, robienia laleczek makramowych, budowania instrumentów z “byle czego” oraz wykonywania roślinnych pióropuszów.

A gdyby tego było mało – prawdziwa wisienka na muffince – pokaz brzmienia instrumentów archaicznych: mis tybetańskich, gongów, dzwoneczków koshi, bębnów oceanicznych, kijów deszczowych, itp. 

Na zakończenie tej bajkowej podróży zostanie wspólnie wyczarowana wioska Małych Indian, by wspólnie pomuzykować do rytmu, który “nam w duszy gra”.

Fundacja Imperium Techniki im. Nikoli Tesli przygotowała zajęcia dla nieco starszych dzieci i nastolatków w wieku 10-14 lat, na które czeka Strefa Programowania. Na stoisku będzie można wykonać proste zadania programistyczne i sprawdzić swoje umiejętności.

Dodatkowo przez cały czas będzie odbywał się pokaz robotów LEGO. 

HELIOS zaprasza natomiast wszystkich kinomaniaków, którzy mogą zakręcić filmowym Kołem Fortuny i wygrać zaproszenia do kina oraz zjeść pyszny popcorn!

Na wszystkie dzieci czekać będzie dmuchany zamek, koło którego żadne dziecko nie przejdzie obojętnie.

RE: RZESZÓW FESTIVAL 2022

20-21 sierpnia 2022 r. (sobota i niedziela) – 2 DNI RE:laksu

Miejsce: Bulwary nad Wisłokiem

Bilet jednodniowy 130 zł, karnety 199 zł

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Bilety dostępne na Ebilet.pl, Going i Empik Bilety

Więcej informacji na: www.refestival.pl

Facebook: https://www.facebook.com/ReRzeszowFestival

Instagram: https://www.instagram.com/re_rzeszowfestival/

Podziel się swoją opinią ;)