Romantycy Lekkich Obyczajów z premierą płyty „Neoromantyzm”

Po niemal pięciu latach Romantycy Lekkich Obyczajów powracają w wielkim stylu! Po dwóch świetnie przyjętych przez słuchaczy płytach („Lejdis &
Dżentelmenels” oraz „Kosmos dla mas”) artyści powracają z trzecim albumem,
zatytułowanym „Neoromantyzm”. 
Ich najnowszy album, pełen jest alternatywnych i akustycznych klimatów, nie brakuje na nim także lirycznych metafor. Potężny ładunek emocjonalny, poetycki tekst i subtelne, alternatywne brzmienie – taki jest właśnie „Neoromantyzm”, najnowszy album Romantyków Lekkich Obyczajów.

To trzecie już wydawnictwo utalentowanego duetu z Olsztyna. Na płycie znajduje się 12 wielobarwnych kompozycji, w których muzycy ponownie oddalają się od sielankowego stylu pierwszej płyty, stawiając co chwila najważniejsze pytania o miłość i sens istnienia.
Poetyckie teksty Damiana Lange i Adama Millera doskonale współgrają z akustycznymi i
alternatywnymi brzmieniami. Muzyków na płycie wspierają goście, m. in. Łukasz Przyborowski (znany z kapeli Enej) oraz Krzysztof „Grabaż” Grabowski.
Wydawnictwo promowane jest przez singiel „Neoromantyzm” – na nim wokaliście zespołu,
Damianowi Lange, towarzyszy Krzysztof „Grabaż” Grabowski, lider formacji Pidżama Porno i
Strachy na Lachy. Ten niecodzienny męski duet, cechujący się niezwykłą wrażliwością, buduje magiczny klimat tego utworu, który zagościł między innymi w Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Romantycy Lekkich Obyczajów to duet tworzony przez Damiana Lange (znanego
także z formacji Transsexdisco) i Adama Millera. Zespół istnieje od 2011 i zgromadził już pokaźną grupę fanów. Muzycy koncertują intensywnie w Polsce i poza jej granicami, gościli także kilkukrotnie na festiwalu Woodstock. Ich piosenki usłyszeć można w wielu rozgłośniach radiowych, a teledyski zyskały setki tysięcy odsłon i pozytywnych komentarzy.


Zajrzyj po więcej:

Romantycy na FB

Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad tym krążkiem.