ENEA SPRING BREAK dzień 2

Drugi dzień Enea Spirng Break to przede wszystkim otwarcie głównej sceny festiwalu na Placu Wolności- Enea Stage. Tego dnia wystąpił tam zespół LemON i O.S.T.R. który na to wydarzenie zaprosił swoich synów. Tego dnia wystąpili również tacy artyści jak: Holden, Suzia, Ofelia, Grubson oraz Tęskno.

Grupa Mikromusic na czele z wokalistką Natalią Grosik rozpoczęła muzyczny wieczór, poruszając zgromadzonych słuchaczy na Dziedzińcu Różanym. Podczas półgodzinnego show zespół zaprezentował materiał ze swojej płyty pod tytułem „Tak mi się nie chce”. Ku uciesze fanów nie zabrakło utworu „Tak tęsknię”, który niedawno zyskał wyjątkowy teledysk z udziałem popularnej aktorki -Magdy Kumorek, oraz tytułowego utworu pochodzącego z tego wydawnictwa, który na te specjalną okazję współwykonała gościnnie Kasia Lins.

Zaszczyt otwarcia sceny głównej festiwalu usytuowanej na Placu Wolności przypadł grupie LemON, który zaprezentował utwory z trzech różniących się kompozycyjnie albumów. Zespół na czele z Igorem Herbutem zebrał pod sceną rzeszę wiernych fanów i osób poznających dopiero ich twórczość. Szybko udało im się rozgrzać publiczność i organizatorzy przystali na dłuższy występ bandu.

Poznański klub Blue Note został wypełniony po brzegi na koncercie Karoliny Artymowicz, która w ubiegłym roku spróbowała swoich sił w polskiej edycji idola. Szybko po zakończeniu talent show artystka przedstawiła swoim słuchaczom utwór Dalej, który rozbrzmiał piątkowego wieczora w Poznaniu. Karolina Artymowicz podkreśla, że ten koncert był zakończeniem pewnego etapu w jej muzycznej karierze i już niedługo doczekamy się jej kolejnej odsłony.

Różnorodność stylów muzycznych była tak ogromna, że pomiędzy alternatywnym występem artystki, a raperskim show grupy PRO8L3M– można było doświadczyć odrobiny jazzu, a to za sprawą formacji Jazz Band Młynarski Masecki, którą wielu postrzega jako muzyczne odkrycie ubiegłego roku. Tę formację pokochała publiczność zebrana pod sceną Wydawnictwa AGORA na Dziedzińcem Różanym, która szampańsko bawiła się do jazzu z nutą przedwojennego klimatu. Wisieńką na torcie tego wieczora, zdecydowanie okazał sie występ Piotra Roguckiego (solo) w Blue Note. Klub pękał w szwach, a zdeterminowani fani czekali przed wejściem by znalazło się dla nich miejsce w przepełnionym klubie. Był to występ poprzedzający trasę koncertową ROGUCKI SOLO, gdzie zostanie zaprezentowana cała muzyczna twórczość artysty w nowej odsłonie. Przed nami ostatni dzień festiwalu Enea Spring Break. Sobotniego wieczora wystąpią między innymi: Coma, Kortez, Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska oraz Kalina. Wraz z zakończeniem koncertów- festwial nie dobiega końca. Dla gosci festiwalu jest przygotowane after party z Radiem Afera oraz Envee.

Podziel się swoją opinią ;)