Róża przedstawia debiutancką EP i tytułowy singiel

„Przecinek i kropka” to dopiero początek,. Róża przedstawia debiutancką EP!

Róża debiutuje solo z minialbumem. Na EP składa się 7 utworów utrzymanych w klimacie alternatywnego pop-u doprawionego elektroniką. „Przecinek i kropka” można już streamować we wszystkich serwisach cyfrowych lub nabyć w postaci fizycznej (najlepiej jedno i drugie).

Wraz z krążkiem premierę ma teledysk do tytułowego singla „Przecinek i kropka”.

Utwór nie był planowany na płycie, ale pojawił się w trakcie pracy nad materiałem. Przecinek i kropka to międzynarodowy symbol walki z depresją, to znak interpunkcyjny rozdzielający zdanie w momencie, w którym mogłoby się ono skończyć, a mimo tego ma swój ciąg dalszy. Utwór opowiada o takiej walce – mówi o singlu Artystka.

„Przecinek i kropka” to suma historii inspirowanych życiem. EP otwiera utwór „Zamknę” smutną historią, z którą może identyfikować się każdy. Proste słowa i znane wszystkim emocje opisują częstokroć niełatwe doświadczenia jakich doświadczamy my, czy nasi bliscy. Taki jest właśnie tytułowy „Przecinek i kropka” – międzynarodowy symbol walki z depresją. Na albumie podobnie jak w życiu, pojawiają się przebłyski światła i nadziei („Zostaniemy” i „Znajdę”). Album zamyka jeden z żywszych, mniej poważnych utworów – „Zapomnę” – mówi Róża o minialbumie.

Róża jest autorką wszystkich tekstów i kompozycji. Gitarowo i produkcyjnie wspomógł ją zdolny muzyk, gitarzysta Tarek Tafesh. Autorką okładki albumu i zdjęć jest genialna Aurelia Kulesza.

Album w serwisach cyfrowych: https://mugo.lnk.to/Przecinekikropka

Róża (Róża Jędrzejowska) – wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka. Absolwentka szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu Założycielka zespołu Pretty Rock Stars z dziesięcioletnim stażem na polskiej scenie muzycznej. W 2022 roku rozpoczęła pracę nad debiutanckim, solowym minialbumem, by już w 2023 roku oddać w ręce słuchaczy EP „Przecinek i kropka”.

Podziel się swoją opinią ;)