Rozen prezentuje świąteczny singiel z Belą Komoszyńską

Rozen powraca po dłuższej przerwie! Zespół podzielił się właśnie swoim najnowszym singlem, do którego zaprosił Belę Komoszyńską – artystkę znaną z zespołu Sorry Boys. Utwór zatytułowany “Pusty dom” opowiada świąteczną historię o tęsknocie za domem i bliskimi. 

Rozen to zespół grający muzykę z pogranicza indie-folku i popu alternatywnego. Grupa zadebiutowała w 2020 roku świetnie przyjętym albumem “Rozen”, a teraz powraca ze swoim nowym singlem – piosenką “Pusty dom”, nagraną razem z wyjątkowym gościem.

Premierowy utwór łączy w sobie przejmującą stylistykę tekstów znaną z debiutanckiej płyty zespołu, z nieoczekiwaną warstwą muzyczną, w której delikatne, kolędowe pianino, łączy się z syntezatorami i gospelowym chórem. Do współpracy przy singlu, lider grupy – Andrzej Rozen, zaprosił Belę Komoszyńską znaną z zespołu Sorry Boys. Piosenka powstała już w 2021 roku, w szczycie pandemii i w trakcie kolejnego lock-downu. 

Zbliżały się dziwne Święta – kolejne, których nie mogliśmy spędzać z bliskimi. Chciałem oddać w tym utworze mieszankę zmęczenia, nadziei i niepokoju, które wszyscy czuliśmy. Utworu nie udało się jednak skończyć i przeleżał kilka miesięcy w szufladzie. Wyjąłem go z niej po roku, a tekst wydawał się jeszcze bardziej aktualny…

Rozen

Poza Andrzejem Rozenem i Belą Komoszyńską, w utworze usłyszymy odpowiadającą za chórki – Justynę Jarzębińską, współpracującą na co dzień z Pauliną PrzybyszDarią Zawiałow czy Julią Wieniawą. Na pianinie zagrał Kacper Majewski – na co dzień w roli perkusisty zespołu. Jest on również współautorem kompozycji premierowego numeru. Za tekst oraz melodię w utworze odpowiada Andrzej Rozen, a za produkcję Mateusz Hulbój, z którym zespół współpracował również przy swoim debiutanckim albumie.

Podziel się swoją opinią ;)