Rudź / Odoj – “Fight or Flight” – nowy album

Rudź / Odoj

Przemysław Rudź i Roman Odoj powracają z drugą odsłoną ich syntezatorowo-gitarowych poszukiwań. Po dobrze przyjętym albumie „Daydreamer & Nightwalker” z 2023 roku, najnowsza propozycja, zatytułowana „Fight or Flight”, przynosi bardziej progrockowe podejście, co szczególnie słychać w tytułowym utworze otwierającym płytę.

Do współpracy przy nim muzycy zaprosili dynamiczną sekcję rytmiczną w osobach Arka Suchary – gitara basowa oraz Michała “Maliny” Malińskiego – perkusja. Album zawiera jeszcze trzy rozbudowane kompozycje osadzone w szeroko pojmowanym świecie progresywnego rocka elektronicznego. Są to kolejno: dynamiczny „Pyramidion”, nastrojowy „Two Faces of Autumn” oraz finałową suitę „Into the Higher Domain”.

Płyta została zrealizowana z dbałością o kwestie techniczne, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających melomanów i audiofilów. Szata graficzna nawiązuje do debiutanckiej płyty duetu, co podkreśla ciągłość projektu, który z pewnością będzie miał kontynuację.

Przemysław Rudź na codzień zajmuje się popularyzacją nauki, zwłaszcza astronomii i astronautyki, w twórczości artystycznej nawiązując natomiast do dziedzictwa polskiej szkoły klasycznej muzyki elektronicznej.

Roman Odoj, nauczyciel matematyki, poza pracą pedagogiczną udziela się w wielu solowych i zespołowych projektów muzycznych w ramach rocka, poprocka i rocka progresywnego.

źródło: materiały prasowe

Napisz komentarz