Sinfonia Carpathia po raz kolejny zachwyca – nowy utwór nagrany z Ewą Novel „Mario, czy już wiesz?”

W Sylwestra odbyła się premiera teledysku do znanego, świątecznego utworu pt. „Mario, czy już wiesz?”.

Utwór został wykonany przez Ewę Novel oraz orkiestrę Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka. Oryginalną aranżację napisała Ewa Borcz – altowiolistka orkiestry. Projekt  nagrania utworu zrodził się dzięki Agacie Życzyńskiej oraz Ewie Borcz – obie Panie były również odpowiedzialne za scenariusz klipu.

„Sytuacja związana z pandemią uniemożliwia nam normalne jak dotychczas koncertowanie, które tak bardzo kochamy. Pomyślałyśmy z Ewą Borcz, że wspaniale byłoby stworzyć świąteczne utwory jako niespodziankę dla naszych odbiorców. Zaangażowałyśmy dwóch nowosądeckich wokalistów: Tomka Jarosza, który wspaniale zaśpiewał „Paśli pasterze woły” a premiera teledysku odbyła się w Wigilię, oraz Ewę Novel, która przejmująco zaśpiewała „Mario, czy już wiesz”. Oba utwory zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte i mają pozytywny wydźwięk. Nasz projekt został częściowo sfinansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19.” – Agata Życzyńska.

Za produkcję teledysku był odpowiedzialny Dariusz Solecki. Nagranie audio wykonał Maksymilian Zięba oraz Karol Bednarek.

W teledysku można zobaczyć znajome miejsca, takie jak Dwór w Brzeznej oraz Villę Jagiellońską.

Sinfonia Carpathia to orkiestra, w której skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, pochodzący z Sądecczyzny. Jej założycielem jest Bartosz Życzyński. Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego „Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki i młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji.

Ewa Novel jest nowosądecką wokalistką która dała się poznać szerszej publiczności dzięki udziale w The Voice of Poland w drużynie Tomsona i Barona.

„Jestem szczęśliwa, że mogłam być częścią tego fantastycznego projektu. W Nowym Sączu jest naprawdę dużo utalentowanych i ambitnych osób czego doskonałym przykładem jest Sinfonia Carpathia. Jako sądeczanie powinniśmy być dumni, że mamy tak wspaniałą orkiestrę.” – Ewa Novel

Podziel się swoją opinią ;)