Snakedoctors: album „Joy Free Bowl” już dostępny

„Joy Free Bowl” to drugi album gdańskiej formacji Snakedoctors. Część z zawartych na niej utworów nagrana została w trakcie tych samych sesji, podczas których zarejestrowano piosenki z pierwszej płyty zespołu.

Znalazły się na niej różnorodne utwory od post punkowych „Pierogi” i „Dziwny kraj”, new wave’owego „Cecil Has Changed” czy mocniejszego „Fallin’ Down”.Single promujące płytę grane bywają przez zagraniczne stacje radiowe a otwierający płytę „A Song” znalazł się nawet na szczycie jednej z radiowych list przebojów indie w UK.

Od maja zeszłego roku członkom zespołu udało się nagrać materiał również na kolejną płytę, która czeka na swoją premierę. Grupę tworzy znająca się od lat czwórka przyjaciół, jeden z nich grał wcześniej w czasach studenckich w zespołach w Stanach. Nie stawiają sobie żadnych celów związanych z muzyką gdyż już teraz robią to co sprawia im wielką frajdę .Jak w przypadku pierwszej płyty piosenki miksowane były w Abbey Road Studios i The Lip Studio w Los Angeles a mastering wykonano w Metropolis Studios w Londynie. Muzycy nie mogą również doczekać się koncertów które będą możliwe gdyż złagodzone zostały rygory związane z pandemią.

Ukazało się sporo recenzji płyt 'Snakedoctors’ na blogach oraz magazynach muzycznych w Holandii, Niemczech, UK, Serbii, Brazylii, US oraz oczywiście w Polsce. Wywiady z zespołem znalazły się na stronach stacji radiowych w UK, USA.

Muzycy SNAKEDOCTORS: Wojciech Wypych (wokal, gitara), Jarosław Szybowski (bass), Jacek Karnat (keyboard, wokal), Robert Porażka (perkusja).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.