Snakedoctors prezentują najnowszy singiel

Snakedoctors to gdański zespół założony przez czterech przyjaciół w maju 2020 roku. Od tego czasu wydali dwadzieścia dwa single (w tym piosenkę świąteczną „Idą Święta” oraz na prima aprilis 2021 singla w języku czeskim jako Jiri Blaha & Framuga Boys) oraz cztery albumy: „Obligation”, „Joy Free Bowl”, „Mellow Joy” i „Four and a half”. Ich albumy znalazły się na listach Empik Top 100 Rock, iTunes Top 100 Rock i na liście albumów jednej z niezależnych stacji w UK.

Najnowsza piosenka “Destroyed” już w sieci!

Ich największy przebój „Close That Door” przez ponad 30 tygodni był na pierwszym miejscu listy przebojów Raga Top Radia Olsztyn, sukces ten powtórzył singiel „Too Many”. „Close That Door” oraz „Too Many” znalazły się również na pierwszym miejscu Playlisty Listy Przebojów Radia Ostrowiec a „Crime Story” na miejscu drugim tej listy. „Got Him Another Girl” znalazł się na z kolei na szczycie listy przebojów air play w krajach Ameryki Centralnej . “Snake Doctor” przez kilka tygodni znajdował się na liście Japan You Tube Top 100 songs oraz na miejscu drugim no. 2 tej samej listy co „Got Him Another Girl”. “Friday Night” z kolei weszło na listę przebojów Spotify Charts w Stanach (Local Pulse – LA).

Wszystkie single znalazły się na listach iTunes Rock Top 100 (w tym wiele na pierwszym miejscu) oraz na jednej z list radiowych przebojów indie w UK (w tym cztery – „A Song”, „Tinder Girl”, „Crime Story” i „Wuss” na miejscu pierwszym) oraz na radiowych listach przebojów w Stanach, Kolumbii, Ekwadorze i Peru.

Ich piosenki grane są przez stacje radiowe w Polsce i kilkudziesięciu krajach świata – na sześciu kontynentach. Kilkukrotnie ze statusem płyty (Polska) oraz zespołu i singli (UK) tygodnia. Recenzje ich płyt i utworów oraz płyt ukazały się m.in. w Polsce (m.in. Teraz Rock, ArtMundus, Muzykoholicy i Heavy Metal Pages) oraz w Wielkiej Brytanii, Stanach, Niemczech, Holandii, Portugalii, Brazylii, Francji, Włoszech, Kanadzie, Serbii, Egipcie i wielu innych krajach.

W produkcji ich poprzednich albumów oprócz Chrisa Bolstera z Abbey Road Studios i Andiego „Hippy” Baldwina z Metropolis Studios znalazły się utwory zrealizowane przez Joe Gibb’a (znany ze współpracy między innymi z Depeche Mode, The Cure, The Kinks, Jane’s Addiction, Stone Roses i The Mission), Kevina Paula (Depeche Mode i the Kinks, a także z Yazoo, Erasure i Davidem Bowie), Corey Coffmana z zespołu Gleemer, Coreya Alley (Hobbit Hole Records), Matt Gerharda znanego ze współpracy z zespołem Spoon, Dawida Gorgolewskiego z Osso Studio w Gdańsku, Toma Queyja (The Lip Studio) – przyjaciela lidera Snakedoctors, który wyprodukował część utworów z albumu jego dawnego zespołu z czasów spędzonych w Stanach.

Gościnnie wystąpiły w ich piosenkach m.in.: Catlea (US), Victory Vizhanska (Ukraina), Christine Corless (US) and Ada Nike (Polska). Ich najnowszy album o roboczym tytule “Waiting For” przyniesie kolejne nowe piosenki i kolejnych wspaniałych gości, z którymi zespół miał szczęście pracować nad nowym materiałem. Zgodnie z planami premiera nowej płyty przewidziana jest na pierwszą połowę roku 2023.

Teledyski do ich singli promujących najnowszą płytę zostały nakręcone m.in. w Ukrainie, Serbii, Niemczech i Niemczech. Jeden z muzyków grał wcześniej w czasach studenckich w zespołach w Stanach. Jak sami mówią – grają, ponieważ sprawia im to przyjemność.

Podziel się swoją opinią ;)