Spotify prezentuje RADAR: program wspierający młodych artystów z Polski

9 czerwca Spotify uruchomił Radar Polska, lokalną edycję globalnego programu, którego celem jest wspieranie młodych artystów z Polski. W ciągu najbliższych miesięcy Spotify będzie promować obiecujących twórców, którzy znajdą się “na radarze” platformy, a wśród nich m.in. Zalia, KIWI, Julia Pośnik czy Szczyl.

Od samego początku istnienia firmy główną misją Spotify jest uwolnienie potencjału kreatywnego, poprzez umożliwienie artystom utrzymania się ze swojej twórczości, a miliardom fanów inspirowania się nią. To zaangażowanie reprezentuje właśnie globalny program RADAR, który ma na celu wsparcie twórców różnorodnych brzmień muzycznych, którzy są na początku swojej artystycznej drogi. Program działa aktualnie na 28 rynkach, gdzie platforma pomaga ponad 300 młodym artystom zyskać rozgłos oraz dotrzeć do szerszej publiczności.Dziś program RADAR startuje również w Polsce, z pierwszą szóstką artystów wyselekcjonowanych przez lokalną redakcję muzyczną Spotify. Pierwszymi wykonawcami, którzy wezmą udział w programie są:

  • Julia Pośnik – młoda artystka, która rozpoczęła swoją przygodę od piosenek “Zakochałam się w nieznajomym” oraz “Wakacje w Warszawie.” Obydwa utwory zyskały ogromną popularność dzięki obecności Julki w mediach społecznościowych.
  • Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek, to młody raper z Gdyni. Rozpoznawalność przyniósł mu utwór “Druga dekada”, który zapewnił mu udział w akcji SBM Starter. Wypuszczane podczas niej debiutanckie single “Banda” i “Toast Toast” świetnie przyjęły się wśród słuchaczy, osiągając milionowe wyświetlenia.
  • Zalia czyli Julia Zarzecka to dwudziestoletnia polska wokalistka, zafascynowana muzyką Soul/RnB. Pomysły i inspiracje do pisania czerpie z własnych doświadczeń i uroków z życia w dużym mieście jakim jest Warszawa.
  • P.Tropez, prywatnie Petro, samodzielnie tworzy muzykę z pogranicza rapu i alternatywy. W sierpniu 2020 roku wydał niezależnie swój pierwszy utwór „Słoneczniki”. Aktualnie pracuje nad kolejnymi utworami, które podobnie jak te wydane dotychczas, mają nieść za sobą charakterystyczne lofi brzmienie.
  • Dziwna Wiosna to rockowe trio, które tworzą Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk. Ich debiutancki singiel „Niepewność” szybko zyskał popularność, a fani niecierpliwie wyczekują ich pierwszej płyty, która ma się ukazać jeszcze w czerwcu.
  • KIWI, czyli Wiktoria Nazarian jest utalentowaną wokalistką i autorką tekstów. Pół polka, pół ormianka pochodząca z Krakowa zachwyca delikatnym wokalem oraz elektronicznym brzmieniem. Na swoim koncie ma już świetnie przyjętą EPkę pt. „Nocą”.

W ramach programu RADAR Polska, Spotify będzie wspierać młodych, utalentowanych twórców w budowaniu kariery na platformie oraz promować ich utwory w lokalnej kampanii marketingowej zachęcając użytkowników do poszerzania horyzontów muzycznych i odkrywania nowych brzmień. Co więcej, aby zaoferować użytkownikom unikalne i zupełnie niepowtarzalne doświadczenia, jednocześnie pomagając kolejnym artystom dotrzeć do nowych słuchaczy, w ramach dedykowanej zakładki RADAR na Spotify pojawi się lokalna, aktualizowana na bieżąco playlista RADAR Polska promująca najnowsze utwory młodych, polskich artystów, umożliwiając fanom z całego świata odkrywać ich muzykę.

Sprawdź playlistę RADAR Polska na Spotify

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.