Spotkania z zespołem Łukasz Drapała & Chevy, saksofonistą Piotrem Baronem i projektem Portrety w ramach inicjatywy ZPAV “Piątki z nową muzyką” – MAMY DLA WAS WEJŚCIÓWKI

Intensywna końcówka miesiąca zwiastuje kolejne ekscytujące wydarzenia w Studio U22. Przed nami spora dawka inspirujących dźwięków! UWAGA! Mamy dla Was wejściówki na te wydarzenia – szczegóły niebawem na naszym proflu Facebook!


Już we wtorek spotykamy się z Łukaszem Drapałą i zespołem Chevy, by porozmawiać o ich nadchodzącym albumie, pt. “Potwory”. W środę pojawi się u nas saksofonista jazzowy Piotr Baron, aby przybliżyć kompilację “Wodecki Jazz”. Czwartek z kolei zanosi się na najgłośniejszy z nadchodzących eventów, bowiem odwiedzą nas perkusiści zaangażowani w nowatorski projekt “Portrety”, wydany pod szyldem U Know Me Records. Tydzień zakończymy w piątek Wieczorem z Czarną Płytą i spotkaniem z klasycznym albumem grupy The Cure. Mrok zapanuje w Pałacyku Szucha…


Łukasz Drapała & Chevy - 28 maja (wtorek) 

Płyta “Potwory” to rodzaj autoterapii, rozliczenia ze słabościami i próba ujarzmienia złych duchów drzemiących w każdym z nas. Każdy utwór jest opowieścią “żywcem” wyrwaną z życia, przedstawioną po męsku, ale z odpowiednią dozą wrażliwości, bez kalkulacji i szczerze do bólu. Album powstawał w trakcie tras koncertowych, festiwali i muzycznych podróży, a zespół kształtował się i rozwijał razem z nim. W trakcie nagrywania debiutanckiej płyty zespół współpracował m.in.: ze Zbigniewem Hołdysem, Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem „Kasprolem” Kasprzykiem, Janem Gałachem, Tomaszem „Zedem” Zalewskim, Andrzejem Karpem, Borysem Sawaszkiewiczem, czy Piotrem „Dzikim” Chancewiczem. Dzięki nim każdy utwór nabrał niepowtarzalnego charakteru, a cały materiał stał się zróżnicowany.


Piotr Baron i kompilacja "Wodecki Jazz" - 29 maja (środa)

„Wodecki Jazz” to bardzo ciekawy muzycznie, przyjemny dla ucha projekt Piotra Barona – utytułowanego artysty jazzowego, saksofonisty i aranżera. Usłyszymy popularne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego – wszechstronne i ponadczasowe – tym razem w wersji jazzowej, komercyjnie uwspółcześnionej, ale dalej pięknej muzycznie. W nagraniu wzięła udział czołówka jazzmanów: Robert Majewski – trąbka, Michał Tokaj – fortepian, Maciej Adamczyk – kontrabas i Łukasz Żyta grający na perkusji, ale i śpiewający, i grający na skrzypcach Sebastian Karpiel Bułecka, raper Tomasz „Tomson” Lach, czy pięknie recytujący Paweł Królikowski oraz wielu innych.


Projekt "Portrety" - 30 maja (czwartek)

Zaczęło się od pomysłu – nagrać płytę z perkusistami. Zadanie trochę szalone, ale zarazem nowatorskie i właśnie dlatego idealnie pasujące do U Know Me Records, które jest incjatorem i wydawcą projektu zatytułowanego Portrety. Michał Bryndal, Rafał Dutkiewicz, Krzysztof Dziedzic, Qba Janicki, Jan Młynarski, Łukasz Moskal, Marcin Rak i Hubert Zemler to bohaterzy tej niezwykłej inicjatywy, której fizyczna premiera przewidziana jest na 31 maja. Portrety nie tylko muzyczne, bo w powstaniu płyty pomógł znakomity fotograf – Filip Ćwik, którego zdjęcia ozdabiają okładkę albumu. W tym miejscu należy wspomnieć o świetnej pracy Macieja „Animisiewasza” Grochota, który jest autorem pięknie nawiązującego do tradycji frontu okładki oraz przejrzystego składu całego projektu. Wprowadzenie napisał Bartek Chaciński, a wśród muzycznych gości znaleźć można takie postaci jak Monika Borzym, en2ak, Marek Pędziwiatr, Kuba Więcek i Olaf Węgier oraz Piotr Zabrocki. Mastering to dzieło Michała „Eproma” Baja.