Stwórz teledysk dla Męskiego Grania! – Nowość w konkursie PYD 2019

Papaya Young Directors to jedyny taki konkurs w Europie skierowany dla młodych reżyserów. Organizatorzy konkursu właśnie ruszają z nowością – kategorią teledysk, której patronuje Żywiec wraz z kultowym projektem Męskie Granie. Zgłoszenia do tej kategorii będą przyjmowane do 10 kwietnia.

Z okazji dziesięciolecia trasy Męskiego Grania organizatorzy stworzyli konkurs Męskie Granie Young (czytaj więcej), w którym w wyniku głosowania wyłoniono siedmioro artystów, którzy wystąpią podczas jubileuszowej edycji na Scenie Ż. Dwa pierwsze miejsca  na których znaleźli się zespoły Żurkowski oraz Robert Cichy zostały dodatkowo uhonorowane z teledyskami zrealizowanymi przez finalistów Papaya Young Directors.  

Tuż po ogłoszeniu zwycięzców Męskiego Grania Young otworzone zostały zgłoszenia do Kategorii Teledysk. Podobnie jak w przypadku Kategorii Głównej konkursu, po zalogowaniu się do panelu na stronie papayayoungdirectors.com, będzie można zapoznać się z briefem dostarczonym przez Męskie Granie i zwycięskie zespoły. Jego główna idea to
Ż muzyką. Scenariusze przyjmowane będą do 10 kwietnia.

Chcemy jako konkurs otwierać się na nowe możliwości, co równocześnie oznacza wskazywanie nowych dróg dla młodych filmowców. Zrobienie teledysku to zupełnie inne wyzwanie niż stworzenie spotu reklamowego, co powinno przełożyć się na odkrycie filmowych talentów, które w tej formie wyrażą się najpełniej. (Kacper Sawicki, executive producer Papaya Films)

Poza udziałem reprezentantów agencji reklamowych w jury, eksplikacje reżyserskie oceniane będą także przez przedstawicieli wytwórni muzycznych, osoby z branży muzycznej, reżyserów i producentów teledysków oraz muzyków.

Budżet na realizację teledysku dla finalistów wyniesie 10 000 zł. Teledyski zostaną zaprezentowane na gali finałowej konkursu 12 czerwca i razem ze spotami reklamowymi z Kategorii Głównej, będą rywalizować o Grand Prix 6. edycji Papaya Young Directors. Pula nagród to 100 000 zł.


Informacje dodatkowe dla uczestników konkursu:

  • Po zgłoszeniu eksplikacji do Kategorii Głównej, uczestnicy wciąż mogą zgłaszać swoje pomysły do Kategorii Teledysk,
  • W Kategorii Teledysk można zgłosić po dwie eksplikacje dla każdego zespołu,
  • Prace mogą być składane indywidualnie lub w duetach,
  • Uczestnicy konkursu muszą spełniać wymóg wiekowy 20-35 lat.

Zajrzyj po więcęj:

FB: https://www.facebook.com/papayayoungdirectors/

Instagram: https://www.instagram.com/papaya_young_directors/